Image
Plaża miejska w Śremie/fot. D. Górna

Czy plaża miejska w Śremie doczeka się modernizacji?

Co o tym sądzisz?
+1
5
+1
0
+1
0
+1
3
+1
1
+1
0
+1
0

Śrem bez barier architektonicznych dla burmistrza Grzegorza Wiśniewskiego to nie tylko puste hasło. Włodarz chce zmodernizować plażę miejską, by była przyjazna osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Gmina rozpisała drugi przetarg na „Jezioro atrakcji, jezioro bez barier – zagospodarowanie terenów plaży miejskiej w Śremie”, czyli innymi słowy, zagospodarowanie plaży nad Jeziorem Grzymisławskim tak, aby było to miejsce przyjazne dla każdego, również takich osób, które nie są w pełni sprawne ruchowo.

Plaża miejska w Śremie zyska nowe oblicze dzięki planowanemu zagospodarowaniu przestrzeni. Inwestycja obejmuje kilka kluczowych elementów, które przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności oraz funkcjonalności tego popularnego miejsca wypoczynku.

Jednym z głównych punktów projektu jest instalacja nowego urządzenia linowego do zabaw. Wybór padł na Piramidę Cheopsa Midi, która będzie pojedynczym urządzeniem oferującym dzieciom mnóstwo frajdy i możliwości do aktywnej zabawy. Piramida ta jest zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie oraz rozwijaniu sprawności fizycznej najmłodszych użytkowników plaży.

Dodatkowo, aby plaża była bardziej dostępna dla wszystkich, zaplanowano wykonanie zejścia do wody z desek kompozytowych. Ten element projektu jest szczególnie ważny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz rodzin z wózkami dziecięcymi, ponieważ ułatwi bezpieczny i komfortowy dostęp do wody.

Projekt zagospodarowania obejmuje także budowę nowej przebieralni. Nowa przebieralnia zostanie wykonana w konstrukcji drewnianej, co wpisuje się w naturalny charakter plaży i otaczającego ją środowiska. Drewniana konstrukcja nie tylko zapewni trwałość i estetykę, ale również stworzy przyjemne miejsce do przebierania się dla wszystkich użytkowników plaży.

Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Najtańszy oferent był o 91 tys. zł droższy od tego, co gmina przeznaczyła na ten cel. Wtedy w maju było to 240 tys. zł. Ile będzie tym razem? O tym dowiemy się w najbliższy czwartek. To na ten dzień zaplanowano otwarcie ofert i ujawnienie kwoty przeznaczonej na to zamówienie.

Zadane to jest jedyny ze zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego Śremu.

Zostaw komentarz