Żabno Przekazanie łodzi (17)
W ręce strażaków z Żabna trafiła łódź ratownicza / fot. M. Czubak

OSP Żabno wzbogaciło się o łódź motorową

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Strażacy z Żabna mają nowy sprzęt. Nieoficjalnie już od jakiegoś czasu, oficjalnie dziś zostały im przekazane kluczyki.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Śmiało można zaznaczyć, że jednostka OSP Żabno to najprężniej rozwijająca się jednostka strażacka w gminie Brodnica. Flota pojazdów, jakimi dysponują ochotnicy, jest stosunkowo nowa, a teraz dołączyła do nich łódź motorowa.

Oficjalnie przekazania kluczyków do nowego strażackiego nabytku miało miejsce we wtorkowe popołudnie. Sprzęt został sfinansowany ze środków samorządu gminu Brodnica. Doposażenie łodzi oraz wyposażenie jednostki w przyczepę do jej przewozu, stało już po stronie jednostki.

Jak powiedział nam druh Dawid Makosz, dzięki wsparciu sponsorów oraz przy udziale własnym ochotników, udało się wszystko dopiąć finansowo i dziś jednostka może pochwalić się nowym nabytkiem.

Zanim kulczyki trafiły w ręce naczelnika OSP Żabno, komendanci Państwowej Straży Pożarnej w Śremie przygotowali skromne upominki dla członków MDP Żabno, które wraz z dyplomami za uczestnictwo w strażackich targach bezpieczeństwa w Poznaniu, zostały im wręczone.

Tradycyjne również, przekazanie sprzętu nie mogło odbyć się bez jego poświęcenia. Tego zaszczytu dokonał ksiądz proboszcz Jędrzej Jaworski.

Zostaw komentarz