2024.05.24 Piknikujemy W Kolacinie 5
Europejski piknik odbył się w Kołacinie / fot. CK Książ Wlkp.

Piknik Europejski w Kołacinie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

Pomimo kapryśnej, burzowej pogody, uczestnicy planowanego pikniku w Kołacinie nie zrezygnowali z obchodów. Zamiast malowniczego otoczenia stawu, wydarzenie przeniesiono do świetlicy przy pszczelarskiej ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej „Plaster miodu”.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Miejsce z historią i symboliką

Świetlica, w której odbył się piknik, nie została wybrana przypadkowo. Jest ona częścią projektu rewitalizacji terenu wokół stawu, finansowanego ze środków unijnych. Projekt „Zachowanie dziedzictwa przyrodniczo-krajobrazowego poprzez zagospodarowanie terenu wokół stawu i założenie skansenu uli wokół stawu” realizowany przez ksiąską gminę, stanowi doskonały przykład wykorzystania funduszy unijnych na rozwój lokalnych społeczności. Tegoroczne obchody 20-lecia Polski w Unii Europejskiej były więc idealną okazją do podkreślenia znaczenia tych działań.

Quiz wiedzy o Unii Europejskiej

Jednym z głównych punktów programu był quiz wiedzy o Unii Europejskiej. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat historii, instytucji oraz osiągnięć UE. Zwyciężczynią quizu została Bogumiła Andrzejczak, która wykazała się imponującą znajomością tematu.

Integracja i wspólne świętowanie

Piknik europejski w Kołacinie był nie tylko okazją do świętowania rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, ale również do integracji lokalnej społeczności. Wspólne gry, rozmowy i quizy pozwoliły uczestnikom lepiej się poznać i spędzić czas w przyjaznej atmosferze.

Pomimo niesprzyjającej pogody, piknik europejski w Kołacinie okazał się sporym sukcesem.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]