Spacer Foto Baraniak (2)
Spotkanie rozpoczęło się w Sebastianowie, gdzie urodził się późniejszy arcybiskup Baraniak / fot. M. Czubak

Spacer fotograficzny z abp. Baraniakiem w tle

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W gminie Książ Wielkopolski celebrują 120. rocznicę urodzin księdza arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom był spacer fotograficzny śladami arcybiskupa.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Pasjonaci fotografii oraz lokalnej historii spotkali się w Sebastianowie, niewielkiej wsi liczącej około 100 mieszkańców, w której wszystko zaczęło się 104 lata temu. To właśnie w tej miejscowości na świat przyszedł Antoni Baraniak, późniejszy metropolita poznański.

Po krótkim wprowadzeniu i prezentacji poświęconej osobie arcybiskupa fotografowie ruszyli w trasę. Ta wiodła przez Sebastianowo, Mchy i Charłub. Wszystkie te miejscowości są mniej, lub bardziej związane z osobą arcybiskupa Baraniaka.

Spacer Foto Baraniak 6
fot. M. Czubak

Podczas spotkania lokalni regionaliście przybliżyli charakter tych wiosek, wyjaśnili również, dlaczego postać arcybiskupa jest ważna dla i pamiętana przez mieszkańców tych miejscowości.

Spacer fotograficzny to tylko część większego przedsięwzięcia z tym związanego.

Organizatorzy planują przygotować wystawę fotograficzną, którą mają zamiar przedstawić 1 września. Spośród wszystkich zdjęć zrobionych w trakcie weekendowego wypadku wybiorą te najciekawsze, które zostaną zakwalifikowane do wystawy.

Spacer Foto Baraniak 7
fot. M. Czubak

Zostaw komentarz