Mojprad6.0 Wp

Mój Prąd 6.0 – Zainwestuj w energię ze słońca!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Coraz więcej właścicieli domów przechodzi na energię odnawialną. To rozwiązanie korzystne zarówno dla portfela, jak i środowiska! Dzięki programowi Mój Prąd 6.0 możesz liczyć na wsparcie finansowe i obniżenie kosztów związanych z inwestycją. Dowiedz się więcej o edycji programu, którą zaplanowano na 2024 rok!

Mój Prąd 6.0, czyli nowa edycja programu


Berdychowski Kwiecien2 2024

„Mój Prąd” to ogólnopolski program dofinansowań, wspierający energetykę prosumencką. Jest realizowany od 2018 roku. Ma zachęcać Polaków do instalowania alternatywnych źródeł zasilania, w tym przede wszystkim mikroinstalacji fotowoltaicznych czy magazynów energii.

Poprzednia edycja, czyli program Mój Prąd 5.0 został zakończony w grudniu 2023 roku. Jak wskazują statystyki, na instalacje fotowoltaiczne przekazano dofinansowania o łącznej wysokości kilkaset milionów złotych

W 2024 roku program Mój Prąd 6.0 ma ruszyć w trzecim kwartale, jednak jest to przybliżony czas. Co roku liczba wniosków jest większa, a ich rozpatrywanie zajmuje mnóstwo czasu.

Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo złożyć wniosek i co powinieneś zrobić, by uzyskać dofinansowanie – skorzystaj ze wsparcia profesjonalnej i rzetelnej firmy www.esoleo.pl. Uzyskasz pomoc nie tylko w zakresie dofinansowania, ale także montażu instalacji i doboru wszystkich urządzeń. Fotowoltaika Gorzów to duża inwestycja, zatem powinna być dobrze przemyślana i dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Ile będzie wynosić dotacja w Mój Prąd 6.0?

Obecnie jeszcze nie wiadomo, na jakie dofinansowanie będzie można liczyć w ramach programu Mój Prąd 6.0. Przypuszcza się jednak, że kwota ta będzie podobna lub nawet wyższa od tej z zeszłego roku. W programie Mój Prąd 5.0 można było uzyskać:

 • na pompę ciepła – od 4 do 28 tysięcy złotych, w zależności od wybranego urządzenia,
 • na fotowoltaikę – do 6 tysięcy złotych lub do 7 tysięcy złotych z innymi urządzeniami,
 • na kolektory słoneczne – do 3,5 tysięcy złotych,
 • na systemy zarządzania energią HEMS/EMS – do 3 tysięcy złotych,
 • na magazyn energii – do 16 tysięcy złotych,
 • na magazyn ciepła – do 5 tysięcy złotych.

Łączna, możliwa kwota do uzyskania dla jednego inwestora wynosiła 58 tysięcy złotych. W ramach programu Mój Prąd 6.0 możliwe jest uzyskanie dofinansowania na wszystkie wymienione wyżej instalacje.

Kto może skorzystać z programu Mój Prąd 6.0?

Beneficjentami wszystkich dotychczasowych edycji programu Mój Prąd były osoby fizyczne, które wytwarzały prąd elektryczny na własne potrzeby oraz posiadały zawartą umowę z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej. Program Mój Prąd 5.0 dodatkowo obejmował:

 • osoby rozliczające się z pomocą systemu opustów, które nie korzystały ze wsparcia finansowego, ale przeszły na net-billing,
 • osoby, które otrzymały już dotację i przyłączyły system od 1 lutego 2020 roku, przeszły na net-billing i dodatkowo dokupiły urządzenie, które jest objęte wsparciem z programu Mój Prąd.

Program Mój Prąd 6.0 jest skierowany głównie do osób fizycznych, które zainwestowały w fotowoltaikę, jednak nie korzystały ze wsparcia finansowego.

Mój Prąd 6.0 – jakie dokumenty są potrzebne?

Poza wypełnionym wnioskiem należy dołączyć również następujące dokumenty:

 • paragon lub faktura – dokument potwierdzający montaż instalacji, 

 • potwierdzenie płatności – np. potwierdzenia przelewów, oświadczenia wykonawców,
 • potwierdzenie przyjęcia przez Operatora Sieci zgłoszenia o przyłączenie mikroinstalacji wraz z zaświadczeniem OSD o konkretnej dacie przyłączenia i numerze Punktu Poboru Mocy,
 • oświadczenie potwierdzające rozliczanie się z OSD na zasadach net-billing,
 • protokół odbioru prac – dotyczy elementów dodatkowych, takich jak magazyn energii czy system zarządzania energią, jest wystawiany przez wykonawcę, 

Dodatkowo w przypadku zamontowania magazynu energii, potrzebne będzie kolejne potwierdzenie zgłoszenia do OSD, potwierdzające instalację. Jeśli wniosek jest składany przez osobę trzecią, konieczne jest również udzielenie pełnomocnictwa. 

Liczba niezbędnych dokumentów jest całkiem spora, zatem warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się tego typu dokumentacją.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]