Rowerem Do 4
W Jarosławkach odbyła się kolejna edycja "Rowerem do..."/ fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Już od 25 lat promują turystykę rowerową. Na ćwierćwiecze zawitali “Rowerem do…” Jarosławek

Już od 25 lat promują turystykę rowerową. Na ćwierćwiecze zawitali “Rowerem do…” Jarosławek

Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W tę sobotę w Jarosławkach działo się, oj działo. To za sprawą 44. edycji cyklicznej rowerowej imprezy “Rowerem do…”, którą organizuje Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tym razem ponad 200 cyklistów z różnych stron powiatu, ale także i spoza niego, bo przecież Unia zrzesza również gminy niewchodzące w skład powiatu śremskiego, zjechało się do Jarosławek. Tam odbył się prawdziwy rowerowy piknik z konkurencjami dla młodszych, starszych oraz czymś ciepłym do posilenia się.

Wydarzenie otworzył Teofil Marciniak, burmistrz Książa Wielkopolskiego, a o dobrą atmosferę i ciągła pozytywne emocje dbały Mariola Kaźmierczak z CK Książ Wlkp. oraz Monika Bulińska z Unii.

-Po raz pierwszy ta impreza pojawiła się we wrześniu 1999 roku. Wtedy, kiedy po raz pierwszy pojawiły się szlaki pod nazwą “Sieć znakowanych szlaków rowerowych regionu śremskiego”. Inauguracją tych szlaków była pierwsza impreza “Rowerem do…”, która odbyła się na Podrzekcie w Dolsku.

– Monika Bulińska, dyrektor Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości
Rowerem Do 12
Teofil Marciniak, burmistrz Książa Wlkp. oficjalnie otworzył rowerową imprezę / fot. M. Czubak

Jak wszystkie wydarzenia z tego cyklu, nie ma tutaj określonego miejsca startu. Jest określone miejsce docelowe. W tym roku był to ośrodek wypoczynkowy w Jarosławkach nad Jeziorem Jarosławskim, gdzie na chętnych czekały rekreacyjne zmagania.

Było zwijanie strażackiego węża na czas, zabawa z hula-hop, wyścig w workach czy jak przystało na rowerową imprezę – jazda rowerem na czas przez tor z przeszkodami. Nie liczyło się kto wygra, liczyła się dobra zabawa i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Rowerem Do 6
Na imprezę do Jarosławek cykliście zjeżdżali się z różnych stron / fot. M. Czubak

Nierzadko w trakcie takich wypadów można skorzystać, np. nabywając niezbędną wiedzę dotyczącą prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Tak było i tym razem. Śremska Grupa Nieustannych Optymistów KRÓWKA MAŁA miała tam swoje stoisko, w którym instruowała, jak prawidłowo i fachowo nieść tę pierwszą pomoc.

Również w Jarosławkach KPP Śrem przeprowadzało jedną ze swoich akcji – znakowanie rowerów w systemie WIBEROO. Natomiast jeśli ktoś miał problem ze swoim jednośladem, to mógł liczyć na fachową pomoc i poradę specjalistów z Green Bike Poland.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]