Dsc 4189
Joanna Scheuring - Wielgus z wizytą w Śremie/ fot. W. Kaptur
  • Home
  • Aktualności
  • W Muzeum Śremskim świętowano 20 lat Polski w UE. Z wizytą przyjechała Scheuring – Wielgus

W Muzeum Śremskim świętowano 20 lat Polski w UE. Z wizytą przyjechała Scheuring – Wielgus

Co o tym sądzisz?
+1
7
+1
13
+1
0
+1
5
+1
0
+1
0
+1
3

To już 20 lat od kiedy Polska jest w Unii Europejskiej. W Muzeum Śremskim odsłonięto tablicę pamiątkową, a z wizytą przyjechała Joanna Scheuring – Wielgus, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W piątek (10 maja) o godz. 19:00 odsłonięto tablicę pamiątkową ,,20 lat Wielkopolski w Unii Europejskiej”. Dyrektor Muzeum Śremskiego Mariusz Kondziela przywitał gości oraz przedstawił założenia projektu.

Podczas wydarzenia pokazano modernizację Muzeum Śremskie, która odbyła się w latach 2013 – 2023 w oparciu o fundusze europejskie, dotacje gminy Śrem oraz środki własne. Przemiany jakie przeszła instytucja zaprezentowano w formie filmu. Następnie odbył się inspirujący koncert Artu-s KWARTET. Uczestnicy mogli również zwiedzić nowe ekspozycje stałe i obiekty powstałe w ramach projektu.

W dniach 11 – 12 maja 2024 roku odbędzie się 11 edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, podczas których zostaną przedstawione pomysły na wykorzystanie Funduszy Europejskich poprzez ,,otwieranie się” projektów już dofinansowanych.

4 Comments Text
  • Nie ma innych posłów , których można było zaprosić . A nie zwolenniczkę LGBT i aborcji.

  • Zostaw komentarz