Sprężarki śrubowe – co wyróżnia serie C, C2, S3 i S4?
  • Home
  • Ciekawostki
  • Sprężarki śrubowe – co wyróżnia serie C, C2, S3 i S4?

Sprężarki śrubowe – co wyróżnia serie C, C2, S3 i S4?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Sprężarki śrubowe od BOGE, reprezentowane przez serie C, C2, S3 i S4, oferują szeroki wachlarz rozwiązań dostosowanych do różnorodnych wymagań przemysłowych. Każda z nich charakteryzuje się unikalnymi cechami i rozwiązaniami technologicznymi, które odpowiadają na specyficzne potrzeby użytkowników – od modułowej elastyczności, po zaawansowane technologicznie innowacje. Poznaj je nieco bliżej w naszym artykule!

Seria C – modułowe sprężarki śrubowe


Berdychowski Kwiecien2 2024

Seria C od BOGE to linia sprężarek śrubowych zaprojektowana z myślą o modułowej i kompaktowej konstrukcji, co czyni ją wyjątkowo elastyczną w dopasowaniu do specyficznych potrzeb przemysłowych. Te sprężarki umożliwiają użytkownikom indywidualną konfigurację systemu sprężonego powietrza, co oznacza, że mogą być precyzyjnie dostosowane do wymagań danej aplikacji, niezależnie od jej skali czy złożoności.Kluczowym aspektem serii C jest jej wydajność energetyczna, osiągana niskiemu zapotrzebowaniu na moc przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności pracy. Konstrukcja ta, w połączeniu z inteligentnym rozmieszczeniem komponentów, zwiększa ogólną niezawodność sprężarki i umożliwia jej pracę przy optymalnych poziomach efektywności. 

Dodatkowe opcje, takie jak zintegrowany osuszacz ziębniczy czy modułowa regulacja częstotliwości, zapewniają użytkownikom większą kontrolę nad procesem sprężania i jakością wytwarzanego powietrza, co jest szczególnie ważne w aplikacjach wymagających wysokiej jakości sprężonego powietrza.

Seria C2 – sprężarka  śrubowa dla wymagających

Seria C2 to ewolucja poprzednich modeli sprężarek śrubowych BOGE, oferująca jeszcze większą wydajność, elastyczność i doskonałą ergonomię. Ta nowocześniejsza linia charakteryzuje się znacznie lepszymi parametrami pracy, w tym zauważalnie niższą emisją hałasu oraz uproszczoną konserwacją, co przekłada się na zwiększenie komfortu użytkowania i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Dostosowanie sprężarki do indywidualnych potrzeb jest również łatwiejsze, dzięki szerokiemu zakresowi dostępnych mocy oraz możliwości integracji z różnymi systemami, takimi jak osuszacze ziębnicze czy zbiorniki.

Nowoczesna konstrukcja serii C2 uwzględnia takie cechy jak ergonomiczne sterowanie, regulowany frekwencyjnie wentylator i zintegrowany osuszacz, co zapewnia użytkownikom optymalną kontrolę nad systemem i jego wydajnością. 

Dodatkowo seria ta oferuje opcje takie jak odzysk ciepła czy elastyczne połączenia SilentMount, redukujące wibracje. Zastosowanie zoptymalizowanego bloku śrubowego oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych przyczynia się do zwiększenia ogólnej wydajności sprężarek i ich adaptacji do różnorodnych warunków pracy.

Seria S3 – sprężarka śrubowa najwyższej jakości

Seria S3 od BOGE reprezentuje zaawansowane technologicznie sprężarki śrubowe (https://www.pneumatik.pl/produkty/sprezarki-srubowe), które wyznaczają zupełnie nowe standardy w zakresie efektywności i niezawodności. Udoskonalona konstrukcja tej serii skutkuje zoptymalizowanymi parametrami, które bezpośrednio wpływają na wydajność urządzeń. Nowa generacja produktów serii S3 jest wyposażona w technologię BOGE effilence, która łączy w sobie wysoką efektywność pracy z redukcją hałasu, oferując jednocześnie ulepszony system oddzielania oleju.

Charakterystyczne dla serii S3 jest jeszcze cichsze działanie dzięki nowemu projektowi zespołu wentylatora, co pozwala na obniżenie prędkości obrotowej i, w efekcie, zmniejszenie poziomu ciśnienia akustycznego. Oznacza to, że sprężarki te są idealne do zastosowań, gdzie wymagana jest minimalizacja hałasu bez kompromisu wobec wydajności. Zachowanie sprawdzonego designu pozwala na efektywne chłodzenie i niezawodność, a sprawdzony układ sterowania gwarantuje łatwość obsługi oraz wysoką funkcjonalność w kontrolowaniu pracy sprężarki.

Seria S4 – zaawansowane technologicznie sprężarki śrubowe

Seria S4 od BOGE to najnowsza generacja sprężarek śrubowych, która przynosi innowacje w zakresie efektywności energetycznej, izolacji akustycznej i łatwości obsługi. Te sprężarki są zaprojektowane tak, aby oferować wyjątkową wydajność, będąc jednocześnie niezwykle cichymi w działaniu. Innowacyjność serii S4 objawia się przez zastosowanie stopnia sprężania BOGE effilence „IntegrateDrive”, który zapewnia optymalną wydajność przy jednoczesnym minimalizowaniu strat energii.

Dodatkowo seria S4 charakteryzuje się doskonałą izolacją akustyczną dzięki zastosowaniu wolnoobrotowego wentylatora promieniowego. Kolejnym kluczowym atutem jest łatwość konserwacji, wynikająca z przemyślanej konstrukcji zgodnej z koncepcją Easy-Access, co ułatwia dostęp do komponentów i upraszcza przeglądy techniczne.

Innowacyjna technologia separacji w seriach S4 zapewnia efektywne oddzielanie oleju od powietrza, co jest kluczowe dla jakości sprężonego powietrza oraz ochrony urządzeń pneumatycznych. Modele te są także wyposażone w zintegrowane energooszczędne osuszacze ziębnicze, co dodatkowo podnosi wartość użytkową sprężarek, oferując gotowe rozwiązania dla wymagających aplikacji przemysłowych.

Sprężarki śrubowe – trwałe, mocne i pewne rozwiązania BOGE

Sprężarki śrubowe mają w niektórych gałęziach przemysłu decydujące znaczenie w zakresie generowania dochodu, dlatego ich jakość, trwałość i zgodność z wymogami danej branży mają decydujący wpływ na ich funkcjonowanie. Warto postawić na rozwiązania, które z jednej strony zapewnią optymalną wydajność, a z drugiej – właściwą cenę zakupu, odpowiedni poziom hałasu oraz zmaksymalizowaną skuteczność.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]