||

Druh Lange z Książa Wielkopolskiego przeszedł w stan spoczynku

Druh Lange
Druh Zbigniew Lange już drugi raz przeszedł na strażacką emeryturę. Najpierw odchodził z PSP, a teraz ze służby w OSP / fot. arch. prywatne
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Druh Zbigniew Lange, dla strażaków OSP z terenu gminy Książ Wielkopolski to bardzo znana osoba, zresztą nie tylko dla tych strażaków, ale również innych, z terenu powiatu śremskiego.


Berdychowski Wv

Do niedawna można było go spotkać na akcjach gaśniczych, ale czas ten już minął. Druha Zbyszka i jego charakterystycznych wąsów nie będziemy już oglądać podczas działań ratowniczych. Strażak-ochotnik z końcem marca przeszedł na świadczenie ratownicze dla strażaków ochotników.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Zbigniew Lange, z racji ukończenia odpowiedniego wieku, nie może już czynnie uczestniczyć już w akcjach ratowniczych, zdecydował się więc na przejście na świadczenie ratownicze, czyli tzw. „emeryturę dla ochotników OSP”. Przepisy pozwalają mu działać w OSP jako kierowca wozów bojowych, jednak jak sam już mówi: – Czas oddać stery młodym.

Młodzi z kolei nie zapomnieli o koledze Zbyszku, który zawsze służył dobrą radą i pomocą, nie tylko podczas działań ratowniczych, ale również w życiu codziennym.

Koleżanki i koledzy ze służby w ochotniczych jak i państwowej straży pożarnej, zgotowali mu pożegnanie z mundurem, którego z pewnością nie zapomni do końca swoich dni.

Zostaw komentarz