|||

W Zespole Szkół Politechnicznych wiedzą jak cennym darem jest krew!

432861007 815971683891515 897632207516085886 N 1
W Zespole Szkół Politechnicznych odbyło się spotkanie w sprawie krwiodawstwa. Fot: S. Witasiak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Oddawanie krwi to jeden z najprostszych i najbardziej wartościowych sposobów na pomoc innym. To bezinteresowny gest, który może uratować życie lub znacząco poprawić jego jakość. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach medycznych, m.in. podczas operacji. Krwi nie można wyprodukować, można ją jedynie oddać. W piątek 22 marca w Zespole Szkół Politechnicznych zorganizowano spotkanie poświęcone oddawaniu krwi.


Berdychowski Wv

W piątek 22 marca w auli Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się spotkanie z przedstawicielami Klubu Honorowych Dawców Krwi „Odlewnik” w Śremie. Wśród gości murów szkoły z ulicy Popiełuszki znaleźli się: Elżbieta Michalska, Arkadiusz Gasik i Agata Maciejewska. Podzielili się ze zgromadzoną społecznością szkolną swoimi doświadczeniami związanymi z oddawaniem tego cennego daru jakim jest krew. W ZSP działa również od 1994 roku Szkolne Koło Honorowych Dawców Krwi ZSP.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Historia pana Arka poruszyła widownię

Szczególnie wyróżniło się wystąpienie pana Arka Gasika, który już od ponad 15 lat regularnie oddaje swoją krew. Swoją przygodę z krwiodawstwem rozpoczął przy okazji badań w medycynie pracy do praktyk w Technikum Gastronomicznym, kiedy poszukiwano krwi dla chorej dziewczynki. Pan Arek wtedy zgłosił się i od tego momentu rozpoczęła się jego przygoda z oddawaniem krwi. Jak sam podkreśla miłość do oddawania krwi zaszczepił w nim tata, który również regularnie oddawał krew. Pan Arek przez 15 lat oddał blisko 44 litry krwi, które na spotkaniu były przedstawione przez butelki wypełnione czerwoną cieczą.

  Czekoladowe Święto - Dzień Czekolady
Kto może zostać dawcą krwi?

Dawcą krwi może zostać każdy, kto:

  • ukończył 18 lat, a nie przekroczył 65 roku życia,
  • waży co najmniej 50 kg,
  • jest zdrowy i czuje się dobrze,
  • nie ma przeciwwskazań do oddania krwi (np. nie przechodził w ostatnim czasie chorób zakaźnych, nie przyjmuje niektórych leków).

Zostaw komentarz