Trzecia Droga Śrem Konwencja 2024 (2)
Na pamiątkowym zdjęciu zabrakło wszystkich kandydatów Trzeciej Drogi / fot. M. Czubak

Śremska Trzecia Droga ze wsparciem posła i senatora

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

Poniedziałkowe popołudnie należało do Trzeciej Drogi, która zorganizowała przedwyborcze spotkanie. Oprócz kandydatów do redy miejskiej, rady powiatu oraz sejmiku województwa, w spotkaniu wzięli udział poseł i senator z tej koalicji.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Spotkanie wspólnie otworzyli powiatowi liderzy struktur: z ramienia Polski 2050 był to Mateusz Wojtas, a z PSL Teodor Stępa. Aspirujący do stanowiska radnych zaprezentowali Edytę Agnieszkę Zielińską-Stępę, kandydatkę Trzeciej Drogi do sejmiku województwa.

Podczas spotkania kilka chwil poświęcono problemom powiatu, którymi trzeba się zająć w pierwszej kolejności i to Trzecia Droga zamierza zrobić, gdy uda im się wstawić swoich radnych do rady powiatu śremskiego. Tutaj wymieniano m.in. problem jeziora, a w zasadzie dwa problemy: jego natlenienie oraz zanieczyszczenie, w tym te które mają być dziełem jednego z przedsiębiorców.

Wspominano również o służbie zdrowia i obsłudze pacjentów na SOR w Śremie. Nie zabrakło także tematów związanych z komunikacją. Tutaj prym wiodły te dotyczące komunikacji samochodowej na trasie Śrem – Kórnik oraz budowie ścieżek rowerowych, których liczba w gminie i powiecie śremskim, jest niewystarczająca.

Trzecia Droga Śrem Konwencja 2024 (5)
Śremscy liderzy Trzeciej Drogi: Mateusz Wojtas (Polska 2050) i Teodor Stępa (PSL) / fot. M. Czubak

Liderzy Trzeciej Drogi zaznaczyli również problemu seniorów i dzisiejszej młodzieży, która nie ma żadnych zajęć pozalekcyjnych. W tym temacie podkreślono także znacznie powstania ośrodków dziennej opieki społecznej dla osób starszych i wymagających pomocy oraz dzieci z wysokim stopniem niepełnosprawności.

Na zakończenie głos zabrali Grzegorz Fedorowicz, senator i Michał Pyrzyk, poseł, którzy życzyli kandydatom udanych wyborów i zapewnili, że zawsze mogą oni liczyć na ich pomoc.

1 Comments Text
  • Zostaw komentarz