|||

Brylantowa w Zbrudzewie się rozświetli

Gmina Śrem ogłosiła przetarg na budowę drogi gminnej w Zbrudzewie
1 marca gmina Śrem podpisała umowę na budowę drogi gminnej w Zbrudzewie
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Do mieszkańców Zbrudzewa płyną dobre wieści. Trwa remont ulicy Brylantowej, a wraz z nią przygotowania do zamontowania oświetlenia. O tyle to niespodzianka, że ta druga część planowana była na później.


Berdychowski Wv

Kilka miesięcy utrudnień na ulicy Brylantowej w Zbrudzewie i droga będzie jak marzenie: szeroka na sześć metrów, wyłożona kostką brukową, z chodnikami oraz odwodnieniem, a także w niektórych miejscach z parkingami jeśli infrastruktura będzie na to pozwalała. Prace nad tym przedsięwzięciem już trwają. I dobrze, bo ulica od lat prosiła się o remont i budowę z prawdziwego zdarzenia. Zresztą nie jedyna to droga w gminie Śrem, która czeka na lepsze czasy.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

To jednak nie koniec dobrych informacja dla mieszkańców tzw. Nowego Zbrudzewa. Wraz z inwestycją drogową realizowana jest inwestycja elektryczna. Gmina rozświetli remontowaną drogę. Na ulicy staną 22 latarnie, które rozświetlą ulicę Brylantową i ta będzie bezpieczniejsza po zmroku.

Niewątpliwie są to dobre informacje, bowiem plany były, żeby rozświetlić osiedle, ale z uwagi na inne potrzeby gminy, były one odsuwane w czasie. Teraz będzie to możliwe. Skąd środki finansowe na ten cel? Jak tłumaczył Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, udało się zaoszczędzić na przetargu dotyczącym samej drogi i środki te wyasygnowano właśnie na jej oświetlenie.

  Jaką drogę przechodzi dawca krwi?

Całość inwestycji to wydatek rzędu około 3 mln zł. 2 mln zł z tej kwoty to środki z Polskiego Ładu. Zadanie wykonuje Firma Produkcyjno – Handlowo – Usługowa Inwest – Bruk Paweł Tomczyk ze Śremu.

Kopia Polski ład Brylantowa (1192 X 1500 Px)
Remontowany odcinek liczy niespełna 800 metrów / źródło: gmina Śrem

Zostaw komentarz