Dsc 0792
Wszystkie dzieci są zwycięzcami III Olimpiady bez granic/ fot. W. Kaptur
  • Home
  • Aktualności
  • Podczas III edycji Olimpiady bez granic dzieci świetnie się bawiły

Podczas III edycji Olimpiady bez granic dzieci świetnie się bawiły

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W Śremskim Sporcie odbyła się III edycja Olimpiady bez granic. Dzieci wzięły udział w licznych konkurencjach, a towarzyszył im przy tym śmiech i zabawa. Relacja z wydarzenia w artykule poniżej.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W niedzielę (17 marca) odbyła się III Olimpiada bez granic, którą zorganizowała Pomocna Dłoń wraz z partnerami Runner’s Power i Śremskim Sportem. Do inicjatywy włączyli się także sponsorzy. W tym roku udało się pozyskać głównego sponsora jakim jest WCF Zdrowie, Medycyna, Edukacja. Należy nadmienić, że wydarzenie jest współfinansowane ze środków gminy Śrem.

Olimpiada bez granic to inicjatywa dla dzieci, które zmagają się z niepełnosprawnościami. Podczas trwania wydarzenia dzieci mogły wziąć udział w różnych konkurencjach, w których chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Uczestnik, który wziął udział w przynajmniej jednej konkurencji otrzymywał medal przygotowany na tę okazję. W tym roku miejsca w wydarzeniu zapełniły się całkowicie i liczba uczestników wyniosła 50.



Oficjalne otwarcie wydarzenia miało miejsce o godz. 11:15. Wszystkich obecnych na sali sportowej Śremskiego Sportu przywitał Paweł Wawrzyniak ze Stowarzyszenia Pomocna Dłoń w Śremie. Podniesiono flagę w trakcie hymnu. Przemówił także burmistrz Śremu Adam Lewandowski, który życzył uczestnikom powodzenia. Następnie omówiono poszczególne konkurencje, m.in. przejście przez tunel, a także pojawiła się dodatkowa strefa sprawdź się. Ponadto były także inne atrakcje jak baloniki, czytanie książeczek, zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy czy kolorowanie. Prężnie działała również darmowa kawiarenka z babeczkami i napojami. Podczas wydarzenia odbył się również pokaz pierwszej pomocy.

Zostaw komentarz