Img 3820
Wiktoria (druga od lewej), Wiktor (trzeci od lewej) - fot. LO Śrem/FB
  • Home
  • Aktualności
  • Uczniowie śremskiego ogólniaka w finale Olimpiady Wiedzy Historycznej!

Uczniowie śremskiego ogólniaka w finale Olimpiady Wiedzy Historycznej!

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę 26 lutego odbyły się eliminacje wojewódzkie IX edycji Olimpiady Wiedzy Historycznej  w XXXVIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Dwoje uczniów LO im. gen. Józefa Wybickiego w Śremie: Wiktoria Michalak i Wiktor Jankowiak dostali się do finału konkursu.

Siedmioro uczniów reprezentowało szkołę średnią z ulicy Poznańskiej w ciężkich zmaganiach umysłowych w poznańskim liceum. Do finału awansowała dwójka uczniów z klas humanistycznych: maturzystka Wiktoria Michalak z klasy 4A (po raz drugi!) oraz Wiktor Jankowiak z 2A. LO reprezentowali również: Olga Kaczmarek, Patryk Ławniczak (4A), Kacper Ciesielski (3C), Hanna Komorniczak (3A) oraz Jan Strajbel (2A). Finał odbędzie się już za miesiąc w Zespole Szkół nr 1 oraz w słynnym Zamku w Golubiu – Dobrzyniu. Wielkopolskę będzie reprezentowało sześciu uczniów, a do finału awansowało 65. najlepszych z całej Polski.Już kilkunastu uczniów Krzysztofa Grzesiaka w ubiegłych latach wracało do domu z tytułem finalisty lub laureata. Na tych szczęśliwców czekają wspaniałe nagrody, jak np. indeksy na studia na różnych uczelniach w całym kraju.

Od uczestników Olimpiady Wiedzy Historycznej oczekuje się szczegółowej znajomości jednej z powyższych specjalizacji historycznych, na etapie centralnym w zakresie szerszym niż zakres programu tematycznego, jako wiedzy z wybranych przez olimpijczyka 5 lektur z wybranej przez siebie specjalizacji z listy lektur. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Historycznej obowiązują następujące specjalizacje historyczne:

a/ STAROŻYTNOŚĆ (do V w.)
b/ ŚREDNIOWIECZE (od schyłku V do XV W.)
c/ NOWOŻYTNOŚĆ (XVI-XVIII w.)
d/ XIX WIEK (OD SCHYŁKU XVIII WIEKU DO 1918 ROKU)
e/ XX WIEK (OD 1918 ROKU)

Konkurs jest trzyetapowy: Etap szkolny Olimpiady, Etap okręgowy Olimpiady – cz. 1 oraz cz. 2, Etap centralny Olimpiady – ZS nr 1 i Zamek w Golubiu Dobrzyniu.

Zostaw komentarz