Wybuch W Śremie (7)
Siła wybuchu wyrzuciła okna z mieszkania / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Mieszkańcami bloku w Śremie wstrząsnęła eksplozja. Jedna osoba ranna

Mieszkańcami bloku w Śremie wstrząsnęła eksplozja. Jedna osoba ranna

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
3
+1
2
+1
0
+1
5

Liczne zastępy straży pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego i gazowego, a także energetyka oraz LPR, interweniowały dziś w jednym z bloków w Śremie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tam przed południem doszło do wybuchu. Siła eksplozji wyrzuciła z mieszkania okna i uszkodziła elewację budynku. W wyniku zdarzenia doszło również do pożaru. W mieszkaniu znajdowała się jedna osoba, był to mężczyzna narodowości ukraińskiej.

Służby nie są w stanie powiedzieć ze stuprocentową pewnością, czy najpierw doszło do pożaru, a później do eksplozji, czy odwrotnie. Faktem jednak jest, że do obu tych niebezpiecznych i zagrażających życiu zdarzeń, w mieszkaniu przy ul. Grottgera doszło.Wg wstępnych informacji, poszkodowany ma poparzone około 90 proc. powierzchni ciała, w tym drogi oddechowe.

– Na miejscu pracują obecnie kryminalni i policjanci prewencji. Wstępnie ustalono, że w wyniku eksplozji doszło do pożaru w mieszkaniu, w którym przebywała jedna osoba, 30-letni mężczyzna wynajmujący to mieszkanie. Ten mężczyzna, obywatel Ukrainy, z obrażeniami ciała został przetransportowany przez załogę LPR do szpitala. Strażacy, którzy ugasili pożar i również pracują na miejscu zdarzenia, ewakuowali jeszcze jednego mężczyznę, z sąsiedniego mieszkania, któremu nic się nie stało.

– podaje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Jutro na miejscu pożaru pojawi się biegły z zakresu pożarnictwa, który na polecenie policji będzie prowadził oględziny mieszkania. Na ten moment nie wiadomo, co doprowadziło do pożaru i wybuchu.

Nieoficjalnie mówi się, że 30-latek mógł w wynajmowanym mieszkaniu przechowywać materiały łatwopalne.

Zostaw komentarz