|||

Ogłoszono IX konkurs wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim

Konkurs O Wybickim I Symbolach Narodowych 26
fot. D. Górna/W Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach odbył się finał VIII edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych (zdjęcie archiwalne)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą wziąć udział w IX edycji konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych. Jest to jedno z wielu działań podjętych w ramach inicjatywy obywatelskiej ,,Wybicki – REAKTYWACJA”.


Berdychowski Wv

IX edycja konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i symbolach narodowych została oficjalnie ogłoszona. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach inicjatywy ,,Wybicki – REAKTYWACJA X”. Ponadto konkurs odbędzie się pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu i przy współfinansowaniu przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Do udziału w konkursie zaprasza Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego, Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach oraz Muzeum Śremskie. Kto może wziąć udział? Uczniowie szkół podstawowych (z podziałem na etapy nauczania: klasy IV-VI oraz VII-VIII) i ponadpodstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Każda szkoła może zgłosić 2 uczniów z każdej kategorii wiekowej.

Terminy:

  • ostateczny termin rejestracji (formularz online) – 5 kwietnia
  • eliminacje na szczeblu wojewódzkim (online) – 9 kwietnia
  • finał konkursu w Manieczkach (stacjonarnie) – 25 maja
  • uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu w trakcie obchodów Dnia Hymnu Narodowego w Manieczkach – 15 września
  Adam Lewandowski - wywiad przed II turą [WIDEO]

Regulamin wraz z instrukcją rejestracji znajdują się na stronie www.konkurs-wybicki.pl w zakładce Do pobrania. Natomiast w zakładce Literatura znajduje się wybrana literatura i inne.

Zostaw komentarz