Faustyna Szłapka1
Faustyna Szłapka wraz z trenerem Zbigniewem Okoniewskim podczas Mistrzostw Polski we Wrocławiu - fot. MKS MOS Śrem
  • Home
  • Sport
  • Faustyna Szłapka szósta w Mistrzostwach Polski

Faustyna Szłapka szósta w Mistrzostwach Polski

Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
11
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Faustyna Szłapka jako jedyna reprezentantka MKS MOS Śrem wystartowała w Mistrzostwach Polski. Zajęła szóste miejsce.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Mistrzostwa Polski w kategoriach U18 i U20 odbyły się w dniach 9-11 lutego we Wrocławiu. Dzięki świetnym występom udział w nich zapewniła sobie Faustyna Szłapka. W styczniu 17-letnia zawodniczka MKS MOS Śrem sięgnęła w Toruniu po złoty medal Halowych Mistrzostw Wielkopolski.

We Wrocławiu walczyła już o podium wśród najlepszych 18-letek ścigających się na 600 metrów. Eliminacje poszły świetnie. Faustyna wygrała swój bieg eliminacyjny prowadząc od startu do mety i zapewniła sobie miejsce w finale A. Tutaj miała sporego pecha.

Faustyna Szlapka

– W biegu finałowym do ostatniej prostej Faustyna biegła na medalowej pozycji – relacjonuje trener Zbigniew Okoniewski. – Niestety została potrącona przez zawodniczkę z tyłu. Wprawdzie ta została zdyskwalifikowana, ale Faustyna straciła szanse na podium i ukończyła Mistrzostwa Polski na szóstej pozycji. Niemniej, ten występ trzeba zaliczyć do udanych. Za rok ponownie stanie przed szansą walki o medale w kategorii U18 i wierzę, że tym razem z powodzeniem, bo ma ku temu predyspozycje – dodał.  

Zostaw komentarz