Żabno Grzybno Droga
Władze powiatu śremskiego chcą podnieść zalewaną drogę / fot. arch. red.
  • Home
  • Aktualności
  • Zalewana droga na terenie gminy Brodnica doczeka się modernizacji

Zalewana droga na terenie gminy Brodnica doczeka się modernizacji

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Starosta śremski postanowił zakończyć mękę kierowców jeżdżących drogą relacji Grzybno – Żabno. Aktualnie zalana droga znalazł się na liście tych, które będą remontowane.


Berdychowski Kwiecien2 2024

O problemach na trasie powiatowej Grzybno – Żabno na łamach Tygodnia pisaliśmy już kilkukrotnie. Teraz w końcu możemy przekazać mieszkańcom dobre informacje. Ich męki – miejmy nadzieję, że na długi lata – zostaną zakończone. Starosta Zenon Jahns, chce położyć temu kres i zapowiedział modernizację drogi.

– Podjąłem decyzję, że w tym roku wyremontujemy tę drogę. Tam trzeba przeznaczyć co najmniej milion złotych, żeby na tym odcinku 300-metrowym tę drogę podnieść o 70 cm i ją obwałować.

– Zenon Jahns, starosta śremski.

Te działania położą kres podobnym przypadkom.Wprawdzie nie było ich wiele, bo w ostatnich dziesięcioleciach jest to trzeci przypadek, w którym droga jest zalana do tego stopnia, że zarządca musiał wyłączyć ją z użytkowania.

Wcześniej takie sytuacje miały miejsce w 2010 oraz 2021 roku.

Aktualnie droga powiatowa 2467P jest wyłączona z użytkowania przez wodę znajdującą się w zbiornikach przed miejscowością Grzybno. Akweny nie pomieścił takiej ilości wody w zbiorniku i ta zaczęła się przelewać przez drogę, stwarzając niebezpieczeństwo dla korzystających z niej.

Zostaw komentarz