Czterodniowy tydzień pracy testowo niedaleko Śremu

Czterodniowy tydzień pracy
Czterodniowy tydzień pracy
Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Czterodniowy tydzień pracy ma coraz więcej zwolenników. Herbapol Poznań wstępnie wprowadził system do swojej firmy. Podajemy szczegóły.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Pomysł by tydzień pracy trwał 4 dni zyskuje coraz większą popularność. Niektóre z firm próbują taki system wdrożyć w swoich budynkach. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Herbapol.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Herbapol stawia na 4-dniowy tydzień pracy4 – dniowy tydzień pracy będzie stopniowo wprowadzany do firmy farmaceutycznej Herbapol Poznań. Już w styczniu 2024 roku zapoczątkowano działania zmierzające w kierunku nowego systemu pracy. Zaczęto od jednego wolnego piątku. Docelowo do końca roku firma zamierza osiągnąć cel, w którym każdy piątek będzie dodatkowym, wolnym i płatnym dniem w tygodniu. Podczas rocznego pilotażowego programu analitycy ocenią rezultaty jakie w tym czasie poczyniła firma.

Czy 4-dniowy tydzień pracy to przyszłość?

Wprowadzenie 4-dniowego tygodnia pracy wiąże się z wieloma potencjalnymi korzyściami, zarówno dla pracowników, jak i dla firm. Pracownicy mogą liczyć na lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, mniejszy stres i większą motywację do pracy. Firmy mogą natomiast zyskać bardziej zaangażowanych pracowników, wyższą produktywność i zmniejszoną absencję.

Jakie są wyzwania?

Nie da się jednak ukryć, że wprowadzenie 4-dniowego tygodnia pracy wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Konieczne jest m.in. dostosowanie organizacji pracy do nowego systemu, przeanalizowanie kosztów i wpływów na wydajność firmy.

Czy 4-dniowy tydzień pracy stanie się normą w Polsce?

Na to pytanie jeszcze za wcześnie. Pilotażowe programy, takie jak ten w Herbapolu, pokażą, czy ten system sprawdza się w polskich realiach. Czas pokaże, czy 4-dniowy tydzień pracy stanie się normą w naszym kraju.

Co Wy o tym myślicie? Czy chcielibyście pracować 4 dni w tygodniu?

Jeden komentarz

  1. A co z 7-dniowym tygodniem pracy ? Ma być skrócony do 6 dni/zmian ?, w 4-brygadowm systemie pracy

Zostaw komentarz