|

Czym jest pokój zagadek?

Pexels Matthias Zomer 845265 Wp 1
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Escape Room stał się obecnie niezwykle popularną formą rozrywki. Atrakcję spotkać możemy w nieco większych miastach, jednak z każdym rokiem Escape Roomów pojawia się coraz więcej.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Escape Room stał się obecnie niezwykle popularną formą rozrywki. Atrakcję spotkać możemy w nieco większych miastach, jednak z każdym rokiem Escape Roomów pojawia się coraz więcej. Pokój zagadek to doskonały pomysł na spędzenie czasu wspólnie ze znajomymi. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych form rozrywki. Na czym dokładnie polega zabawa w Escape Room?Escape Room – zasady gry


VW_Berdychowski_400_150(1)

Pokój zagadek Katowice to dosłownie pokój ucieczki. Chociaż jest to stosunkowo nowa forma rozrywki, posiada już rzeszę fanów na całym świecie. Atrakcja polega na tym, że grupa kilkorga uczestników (od 2 do 6 osób) zostaje zamknięta w pokoju. Zadaniem graczy jest wydostanie się z pomieszczenia. Znalezienie klucza otwierającego drzwi bywa jednak sporym wyzwaniem. Podczas poszukiwań uczestnicy zabawy rozwiązują zagadki logiczne, manualne lub zręcznościowe. Atrakcyjności całej zabawy dodaje fakt, iż Escape Room zawsze wiąże się z określoną historią bądź fabułą. Wpisana w pokój zagadek tematyka sprawia, że możemy przenieść się na chwilę do całkowicie innej rzeczywistości.

live-escape-game-1155620_1280.jpg

Escape Roomy różnią się nie tylko historią, ale także poziomem trudności. Jeżeli grupa znajomych jest zaprawiona w tego typu zabawę, pokusić się może o wybór poziomu zaawansowanego. Jeżeli jednak dopiero rozpoczynamy przygodę z pokojami zagadek, wybrać należy poziom początkujący.

Inne rodzaje rozrywki

Warto zaznaczyć, iż pomimo zamkniętego pomieszczenia, uczestnicy zabawy są w pełni bezpieczni. Każdy Escape Room dysponuje specjalnym przyciskiem tzw. Pannic Button. Jego naciśnięcie powoduje przerwanie gry. Wówczas także otwierają się wszystkie drzwi. Rozwiązanie to może również wykorzystać Mistrz Gry, bowiem każdy Pokój Zagadek jest monitorowany. Zachowanie zasad bezpieczeństwa jest kluczowe.

Centrum Rozrywki Katowice proponuje także rozrywkę, jaką jest arena VR. Gracze mają do dyspozycji specjalne, nowoczesne gogle, które pozwalają im przenieść się do zupełnie innej rzeczywistości. Gra odbywa się na dużej przestrzeni, po której gracze mogą się swobodnie poruszać, bowiem gogle nie posiadają kabli. Można również zagrać na specjalnie wyznaczonych stanowiskach. Inną ciekawą atrakcję jest Laserowy labirynt Katowice, czyli pomieszczenie wypełnione wiązkami laserowymi. Zadaniem graczy jest przejście na drugi koniec pomieszczenia, przy jednoczesnym wykonywaniu zadań. Oczywiście gracz nie może dotknąć wiązki lasera, które rozmieszczone są w pomieszczeniu niczym w banku czy galeriach sztuki. Gra może się odbywać w pojedynkę, jak i w kilka osób.

Zostaw komentarz