Image
Autobus komunikacji miejskiej w Śremie/fot. arch. red.
  • Home
  • Aktualności
  • Od 1 marca komunikacja miejska w Śremie będzie obsługiwała dwa nowe przystanki

Od 1 marca komunikacja miejska w Śremie będzie obsługiwała dwa nowe przystanki

Co o tym sądzisz?
+1
27
+1
1
+1
3
+1
3
+1
0
+1
0
+1
1

1 marca 2024 roku nastąpią drobne zmiany w bezpłatnej komunikacji miejskiej. Oprócz niewielkich korekt w rozkładzie jazdy zostaną dodane dwa nowe przystanki!


Berdychowski Kwiecien2 2024

Bezpłatna komunikacja realizowana przez gminę Śrem stanowi ważną alternatywę transportu dla mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości. Korzystają z niej przede wszystkim seniorzy oraz młodzież i dzieci docierający do szkół. Od niedawna użytkownicy komunikacji miejskiej korzystający ze sprzętów z systemem Android mogą korzystać z udogodnienia, jakim bez wątpienia jest aplikacja Autobusy Śrem, o której więcej pisaliśmy tutaj:

Tradycyjnie co jakiś czas pojawiają się pewne zmiany w komunikacji miejskiej. Tym razem będą one dotyczyły dodania dwóch przystanków oraz funkcjonowania dwóch linii.

Nowe przystanki na trasach śremskich linii autobusów

Do niektórych linii autobusowych w Śremie dołączą dwa nowe przystanki, które zostaną zlokalizowane na ulicy Grunwaldzkiej i na ulicy Wojska Polskiego. Od dłuższego czasu były one wyłączone z kursów linii śremskiej komunikacji miejskiej. Przez to funkcjonowały przez lata jedynie jako przystanki do kursów linii PKS Poznań oraz Marco Polo. Teraz po latach przerwy to się zmieni!

Zmiany w linii numer 2

Zostaną uwzględnione przystanki przy ul. Grunwaldzkiej i przy ul. Wojska Polskiego.

Zmiany w linii numer 12

  • Likwidacja kursu o godz. 17:10 w dni robocze,
  • Uruchomienie kursu o godz. 10:50 w dni robocze,
  • Zmiana trasy przejazdu poprzez uwzględnienie w obsłudze przystanków przy ulicy: Grunwaldzkiej, Staszica, Gostyńskiej i Mickiewicza.

1 Comments Text
  • A kiedy powstanie przystanek przy osiedlu Nowe Zbrudzewo w kierunku Śrem Zaniemyśl. Osiedle ogromne, ludzi mnóstwo, a można jechać tylko w jednym kierunku autobusem i jeszcze bardzo mało kursów. Pobocza brak, rowerem lub pieszo odpada na tak ruchliwej trasie

  • Zostaw komentarz