||

Autobusy Śrem: innowacyjna aplikacja stworzona przez młode talenty z Zespołu Szkół Ekonomicznych

Aplikacja Autobusy Śrem
Aplikacja Autobusy Śrem. Grafika: R. Pawliński.
Co o tym sądzisz?
+1
7
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Od poniedziałku 15 stycznia użytkownicy komunikacji miejskiej realizowanej przez gminę Śrem mogą korzystać z nowego udogodnienia – aplikacji Autobusy Śrem. To wszystko dzięki dwójce zdolnych uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych – Olgierdowi Laszukowi i Patrykowi Geltzowi.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W dzisiejszym dynamicznym świecie mobilność stała się kluczowym elementem naszego codziennego życia. W miejscowościach takich jak m.in. Poznań, Warszawa lub Wrocław aplikacje do sprawdzania godziny odjazdów i namierzania samych autobusów nie są niczym nowym. Teraz dzięki dwójce uczniów śremskiego Ekonomika również użytkownicy korzystający z naszej komunikacji miejskiej mają taką możliwość.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Received 2329115600613866
Olgierd Laszuk i Patryk Geltz – autorzy aplikacji. Fot: Wiktor Chicheł.

Konferencja Kamila Majsnera połączona z prezentacją aplikacji

W poniedziałek 15 stycznia odbyła się konferencja prasowa Kamila Majsnera, radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Pierwszym z omawianych na niej tematów była właśnie wspomniana aplikacja. W trakcie prezentacji autorzy wyjaśnili, że jest ona bardzo prosta w obsłudze. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać przystanek początkowy oraz końcowy, a także wskazać, czy interesują nas dni robocze, czy też rozkład na soboty. Następnie aplikacja pokaże nam autobusy których linii możemy brać pod uwagę i o której godzinie będzie planowany odjazd.Aplikacja jest całkowicie bezpłatna!

Jak podkreślają autorzy koszty funkcjonowania aplikacji są niewielkie, dlatego będzie ona utrzymywana z pojedynczych reklam, które wyskakują przed wyszukaniem kursów autobusów. Wspomniane reklamy nie są jednak uciążliwe i można je zamknąć już po krótkiej chwili.

Obecnie aplikacja dostępna jest jedynie na urządzenia posiadające system Android. Jak już było podkreślone wyżej aplikację można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play. Z racji, że system IOS wymaga większego nakładu finansowego aplikacja nie jest obecnie dostępna w sklepie App Store. Gmina Śrem jest zainteresowana pomocą w promocji aplikacji, natomiast jeśli mowa o sfinansowaniu dostępności aplikacji w sklepie App Store, to występują obecnie drobne problemy formalne.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz