|||

O miłości śpiewać każdy może! Za nami XI Przegląd Piosenki Romantycznej

Img20240203100223 Easy Resize.com
Najmłodsza grupa. Fot: Sebastian Witasiak.
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Małymi krokami zbliża się 14 lutego, czyli święto zakochanych, jakim są Walentynki. W sobotę 3 lutego osoby, które zgromadziły się w Szkole Podstawowej numer 5 im. Polskich Noblistów w Śremie mogły poczuć przedsmak tego święta, gdyż odbył się tam już XI Przegląd Piosenki Romantycznej.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Już od 11 lat w Szkole Podstawowej numer 5 im. Polskich Noblistów w Śremie (wcześniejsze Gimnazjum numer 1 im. Polskich Noblistów w Śremie) z inicjatywy pani Barbary Hejne i pani Aliny Niemier, przy aprobacie pani dyrektor Karoliny Worobiew odbywa się Przegląd Piosenki Romantycznej. Występują w nim uczniowie wybrani wcześniej w szkolnych preselekcjach (każda szkoła organizuje własne preselekcje we wcześniejszych terminach). Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach. Najmłodsza kategoria obejmuje uczestników z klas I-III. Średnia kategoria obejmuje uczestników z klas IV-VI. Najstarsza kategoria to uczestnicy z klasy VII i VIII. Współorganizatorem i fundatorem części nagród jest Klub Relax.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

W tym roku królowały piosenki Sanah

Aż czterech uczestników zdecydowało się zaśpiewać w tym roku piosenki Sanah. Tymi utworami były:  • ,,Pocałunki”,
  • ,,Jestem twoją bajką”,
  • ,, Do * w sztambuch”,
  • ,,Tęsknię sobie”.

Z innych utworów, które zostały zaśpiewane w trakcie Przeglądu warto wymienić kultowe ,,Ktoś mnie pokochał” Skaldów, polskojęzyczne i angielskojęzyczne wykonanie piosenki ,,Miłość rośnie wokół nas” z filmu ,,Król Lew”, ,,Boję się” z musicalu Romeo i Julia, ,,Most dwojga serc” Piotra Rubika (jedyne męskie wykonanie w trakcie tegorocznego przeglądu, które wykonał Adam Karalus) i również kultowe ,,Zawsze tam gdzie Ty” zespołu Lady Pank.

Zostaw komentarz