|

W Śremie będzie można oddać za darmo elektrośmieci

Received 1054223339359336
Katolickie Centrum Edukacji i Kultury. Fot: W. Kaptur
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

5 i 6 lutego uczniowie Zespołu Szkół Katolickich będą mogli oddać za darmo elektrośmieci. Cała akcja prowadzona jest w ramach programu ,,Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy. Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci.” we współpracy z firmą Green Office Ecologic.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Celem projektu jest  zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Praktyczną stroną projektu jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi: przedszkola, szkoły podstawowe i średnie oraz placówki oświatowo – wychowawcze, o których mowa w ustawie o systemie oświaty (tj. Dz.U. z 2015 r. poz. 2156). W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i materiałów biurowych. Firma przekazuje szkołom i placówkom oświatowym niezbędne materiały edukacyjnie budujące postawy ekologiczne wśród dzieci i młodzieży, w tym plakaty, ulotki, instrukcje efektywnego przeprowadzenia zbiórki, filmy edukacyjne, podziękowania i dyplomy. Odbiory realizuje własnym transportem, Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Sprzęt jest demontowany i przetwarzany w naszym zakładzie przetwarzania. Odzyskane surowce przekazywane są do recyklingu, a część sprzętu przywracana jest do ponownego użytku (re-use).


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Zbiórka w Zespole Szkół Katolickich potrwa od 5 do 6 lutego 2024 roku. Jej miejscem będzie główne wejście do Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury.Co będą mogli przynieść uczniowie?

  • komputery,
  • drukarki,
  • telefony,
  • monitory,
  • sprzęt RTV i AGD,
  • baterie,
  • a także inne elektrośmieci typu myszki komputerowe itp.

Zostaw komentarz