+1
0
+1
0

Ognisko TKKF Sokół oficjalnie podsumowało rozgrywki Ligi Kręglarskiej. Tym samym najlepsze zespoły i zawodników uhonorowano pamiątkowymi pucharami i medalami.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Przypomnijmy, że rozgrywki w sezonie 2023/2024 wystartowały w październiku ubiegłego roku, a ostatnie pojedynki odbyły się 26 stycznia.

Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

W piątkowy wieczór przyszedł czas na podsumowanie zmagań, w których udział wzięło łącznie 16 zespołów podzielonych na dwie ligi. Liga składała się z cyklu pięciu turniejów, podczas których drużyny i kręglarze gromadzili punkty do klasyfikacji końcowych.

W I lidze poza zasięgiem rywali była ekipa Dinozaurów, która reprezentowali Adam Glapa, Kacper Przepiórka i Roman Robaszyński. Zacięta była za to rywalizacja o dwa pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie wicemistrzostwo zdobyło Starostwo Powiatowe w Śremie, które o punkt wyprzedziło ekipę EKA. Ta z kolei również różnicą jednego punktu okazała się lepsza od Janko/Instal Partner.

Liga Kreglarska
Najlepsze zespoły I ligi – fot. TKKF Sokół Śrem

Z kolei w II lidze od początku do samego końca karty rozdawali Krystyna Kocemba, Tomasz Dudkiewicz i Jerzy Gorzkiewicz. Czerwone strzały odniosły komplet turniejowych zwycięstw. Drugie miejsce zajęła ekipa  Miszcze, a trzecie Urząd Miejski w Książu Wlkp.

Drużyna Czerwone Strzały wywalczyła awans do I ligi, a Miszcze zagrają barażowy pojedynek z ekipą Połamanych o miejsce wśród najlepszych. Do II ligi spadł z kolei Dutron Team.