|||

Kruszywo jest, ale czy będzie prowadzona odkrywka w Niesłabinie?

Żwirownia Niesłabin
Ne terenach w okolicy Niesłabina są złoża kopalniane, ale czy będzie tam prowadzona odkrywka? / fot. arch. red. (M. Czubak)
Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
5
+1
0
+1
2
+1
0
+1
1
+1
1

Radni rady miejskiej w Śremie pochylili się nad tematem planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów górniczych w okolicy Niesłabina.


VW_Berdychowski_400_150(1)

O tym, że ziemia w sąsiedztwie Niesłabina skrywa kopaliny, pisaliśmy już lata temu. Teraz, w związku z tym gmina miała uchwalić MPZP dla tego terenu górniczego, który zezwalałby na prowadzenie odkrywki. Do uchwalenia planu nie doszło.

– Ta żwirownia miałaby być postawiona bardzo blisko zabudowań w Niesłabinie. Bardzo duża część mieszkańców Niesłabina ma przydomowe studnie, z których czerpie wodę. Powstanie takiej żwirowni spowoduje bardzo duże obniżenie poziomu wód. Ten teren jest bardzo silnie rozwinięty rolniczo. Dlatego znaczna część Niesłabina, ale i mieszkańców Orkowa czy Zbrudzewa wyraziła swoje obawy co do tej inwestycji.

– mówi radny Grzegorz Wiśniewski.

Negatywnie o projekcie opowiedziały się także dwie komisje, które omawiały wspomniany projekt.Radni w głosowaniu jawnym, które miało miejsce na środowej sesji rady miejskiej, zdecydowali się jednogłośnie odrzucić projekt.

Gminie grożą konsekwencje nieuchwalenia plany dla tego terenu górniczego. Burmistrz zapowiedział, że będzie starał się, aby tego uniknąć lub by kara była w jak najniższym wymiarze.

Zostaw komentarz