Paczuszka Dla Maluszka W Maslowie Fot. Zsp Maslowo 3

Wielkie serca uczniów ze szkoły w Masłowie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Masłowie podsumowano akcję charytatywną „Paczuszka dla Maluszka”. Przedsięwzięcie było realizowane wspólnie z KGW „Masłowianki”.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Idea akcji

„Paczuszka dla maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, organizowana w okresie świąt Bożego Narodzenia. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Fundacja Małych Stópek, która od 2013 roku zachęca do włączenia się w ogólnopolskie działania.

Pomoc rafia przede wszystkim do placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów samotnej matki oraz hospicjów. Na pomoc liczyć mogą również kobiety spodziewające się dziecka oraz świeżo upieczone matki, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Wyjątkowa lekcja empatii

Od kilku lat w przedsięwzięcie włącza się również KGW „Masłowianki” oraz Zespół Szkolno Przedszkolny w Masłowie. W tym roku przyniesione przez uczniów środki higieniczno-pielęgnacyjne trafiły do Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w Piaskach.

Przekazanie darów okazało się doskonałą okazją do spotkania z przedstawicielami placówki, którzy chętnie opowiadali o idei i działalności ośrodka. Dla uczniów było to niecodzienne przeżycie i wyjątkowa lekcja empatii.

Szkolnymi koordynatorkami akcji były nauczycielki: Magdalena Socha, Beata Szafraniak oraz Barbara Ostrowska-Gaj.

Zostaw komentarz