|

Marcin Tomaszewski nowym (starym) trenerem Pogoni Książ

Trener Tomaszewski Marcin
Marcin Tomaszewski ponownie będzie grającym trenerem Pogoni - fot. M.Fujak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Po półrocznej przerwie Marcin Tomaszewski wraca na ławkę trenerką Pogoni Książ. Problem ze znalezieniem następcy Marcina Lewandowskiego został więc rozwiązany.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Po tym, jak zespół Pogoni spadł (teoretycznie) z klasy okręgowej Marcin Tomaszewski zrezygnował z funkcji trenera Pogoni. Zdania nie zmienił nawet po tym, jak zespół został przywrócony do klasy okręgowej. Jan Rodziak – prezes Pogoni, poszukiwał następcy, ale bezskutecznie i ostatecznie postanowił powierzyć zespół Marcinowi Lewandowskiemu, który był trenerem młodzieży w Pogoni i jednocześnie bramkarzem w drużynie seniorów. Ten jednak zapowiedział, że pomoże, ale obejmuje zespół w trybie „awaryjnym” na pół roku, po to, aby prezes Rodziak miał czas na znalezienie następcy. Pogoń rundę jesienną zakończyła z dorobkiem 5 punktów na ostatnim miejscu i szanse na utrzymanie są iluzoryczne. Mimo iż prezes Rodziak chciał, aby trener Lewandowski dalej prowadził zespół ten zdania nie zmienił. Rozpoczęły się więc kolejne poszukiwania, które nie przynosiły efektów. Prezes Pogoni był po słowie z Pawłem Janasem z Żerkowa, a także Marcinem Duchałą (po rezygnacji z Polonii Środa objął B-klasowy Phytopharm Klękę), ale bez efektu. Wydawało się, że nowym trenerem zostanie Maciej Sołtysiak z Kościana, ale mimo, że był wstępnie dogadany co do warunków, to drużyny nie objął. Piłkarze Pogoni przygotowania rozpoczęli więc bez trenera, a prezes Rodziak dalej prowadził rozmowy. W końcu udało mu się ponownie przekonać i namówić trenera Marcina Tomaszewskiego i ten w środę poprowadził pierwsze zajęcia.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

To naprawdę nie było łatwe i spędzało mi sen z powiek – przyznał Jan Rodziak, prezes Pogoni. – Po długich rozmowach i negocjacjach doszliśmy jednak do porozumienia z trenerem Marcinem Tomaszewskim. Udało mi się go namówić, choć łatwe to nie było, bo i nasza sytuacja nie jest łatwa. Ważne, że jest komu i teraz z kim trenować, bo frekwencja jest bardzo dobra – dodał.Przypomnijmy, że trener Marcin Tomaszewski dwukrotnie wprowadził zespół do klasy okręgowej, ale też dwukrotnie nie zdołał utrzymać drużyny na tym poziomie

Zostaw komentarz