||

Z pożaru w Śremie uratowali psa. Zwierzę przeżyło, ale część budynku…

Pożar Kuchni
fot. KP PSP Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0

Wczoraj o godzinie 11:04, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie odebrało zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Zachodniej w miejscowości Psarskie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia do akcji ruszyły trzy zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Śrem oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Śrem. Po dotarciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono szybkie rozpoznanie, które wykazało, że pożar objął wyposażenie kuchni w jednym z budynków jednorodzinnych.

Głównym celem strażaków było zabezpieczenie obszaru zdarzenia oraz skuteczne ugaszenie ognia. W tym celu użyto gaśnicy proszkowej, a pomieszczenia w budynku zostały dodatkowo przewietrzone. W wyniku pożaru ucierpiał pies, który był obecny w budynku i zatruł się dymem. Strażacy udzielili mu natychmiastowej pomocy w postaci podania tlenu, a następnie przekazali zwierzę weterynarzowi.Uratowany Z Pożaru Pies
fot. KP PSP Śrem

Dzięki błyskawicznej reakcji strażaków udało się skutecznie opanować sytuację i zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na inne części budynku.

Jak podaje PSP w Śremie, przyczyna pożaru nie została określona. Starty wstępnie oszacowano na około 100 tys. zł. Zalicza się do nich głównie wyposażenie kuchni.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz