||

Jakie ma Pan/Pani postanowienia na Nowy Rok?

Img 4131
od lewej górnego rzędu: Tylman, Wiśniewski, Laska-Szmyt, Hoffmann, Piątek, Mocek, Piasecki (kolaż - Radosław Pawliński)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zapytaliśmy o postanowienia na 2024 rok kilka osób rozpoznawalnych w naszym mieście. Odpowiedzi były bardzo różne, dotyczyły wielu aspektów życia, a listy były bardzo krótkie, ale także rozbudowane i pełne planów – rozmawiali Wiktor Chicheł, Wiktoria Kaptur, Sebastian Witasiak.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Img 4115
Jakub Tylman (fot. arch. prywatne)

Jakub Tylman – nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, członek rady programowej Fundacji Teach for Poland„Nie jestem fanem postanowień noworocznych. Chciałbym jednak, by był to rok pełen pięknych zmian zarówno tych, których potrzebuje Polska i każda Polka, i każdy Polak. Chciałbym również, by był to rok zmian dla polskiej szkoły – zmian, które dadzą oddech i wyeliminują strach przed działaniem. Patrzę z ogromnym optymizmem i wieloma planami na 2024 r.! Niech będzie szczęśliwy i zdrowy!”.

Img 4117
Grzegorz Wiśniewski (fot. arch. TZŚ)

Grzegorz Wiśniewski – polityk samorządowy, strażak OSP

„W roku 2024 planuję skupić się na poprawie komfortu życia mieszkańców naszego regionu m.in. poprzez realizację ważnych projektów społecznych. Wymaga to sporo energii, dlatego stawiam także na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i wyzwania sportowe – postanowiłem, że przebiegnę i przejadę rowerem jeszcze większą ilość kilometrów, niż w roku 2023r., a było ich sporo”.

Img 4116
Anna Laska-Szmyt (fot. arch. NaszŚrem)

Anna Laska-Szmyt – dyrektor Biblioteki Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie 

„Każdego dnia być lepszą wersją siebie od tej z wczoraj”.

Katarzyna Sarnowska – historyk, przewodnicząca rady miejskiej od 2006 r.

„Pierwsze postanowienie to wrócić do większej aktywności fizycznej, a drugie to spełnienie marzenia, czyli podróż do Japonii”.

Img 2752
Robert Piątek (fot. Wiktor Chicheł)

Robert Piątek – polityk PiS, wieloletni radny miejski i powiatowy

„W nowym roku chciałbym więcej czasu oddać Panu Bogu i Rodzinie. Będę częściej przychodził do dolnego kościoła na Jezioranach na adoracje Najświętszego Sakramentu. Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzyć większym pokojem i większą radością. Tylko On może nas napełnić tym wszystkim, czego świat dać nam nie może”.

Img 4120
Michał Mocek (fot. arch. TZŚ)

Michał Mocek – trener drużyny seniorskiej Warty Śrem

„Postanowień mam kilka. Na pewno zrzucić kilka zbędnych kilogramów. A przede wszystkim jak najlepiej przygotować zespół do rundy rewanżowej”.

Img 0721
Mirosław Piasecki (fot. Wiktor Chicheł)

Mirosław Piasecki – przedsiębiorca, polityk

„Tak, mam. Będę się cały rok modlił o zdrowie dla pana Hoffmanna. A tak poza tym, chciałbym: nadal promować zmiany systemowe, działać nadal dla lokalnej społeczności i lokalnych przedsiębiorców. Bez względu na opinie niektórych osób, nadal promować postulaty KUKIZ’15 i od nowa budować struktury tej frakcji w Wielkopolsce, mając na celu odbudowę centro-prawicy oraz budowę Państwa Obywatelskiego. Już od nowego roku zaczynamy z budową struktur i działaniem dążącym do skupienia różnych frakcji wolnorynkowych w jednym miejscu, KUKIZ’15 będzie składową tego ugrupowania. Wszystkim Czytelnikom życzę dużo zdrowia i spokoju na cały 2024 r.”.

Szachy 1
Piotr Hoffmann (fot. Arch. TZŚ)

Piotr Hoffmann – dziennikarz, szachista

„Dosyć dawno minęły już czasy, kiedy to robiłem noworoczne postanowienia. To z okresu narzeczeństwa, gdy przyszła żona wymogła na mnie rzucenie palenia jest najbardziej spektakularne i spełnione. Teraz, ile razy słyszę o temacie postanowień, przypomina mi się piosenka Ryszarda Rynkowskiego z refrenem: „nic nie robić, nie mieć zmartwień”. Nie do końca jednak mi to wychodzi. Ostatnio najmłodsza wnuczka Weronika spytała mnie, po co ciągle piszę te śmieszne komentarze. No właśnie, po co?”. 

Zostaw komentarz