Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa 2023 (6)
fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Powiatowy Dzień Zdrowia Publicznego w Śremie. Która szkoła okazała się być najlepsza?

Powiatowy Dzień Zdrowia Publicznego w Śremie. Która szkoła okazała się być najlepsza?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej w rywalizacji szkół w ramach Powiatowego Dnia Zdrowia Publicznego oceniali fachowcy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W miniony piątek, 8 grudnia, miało miejsce wydarzenie, które zgromadziło liczne grono przede wszystkim młodych mieszkańców powiatu śremskiego. Powiatowy Dzień Zdrowia Publicznego, zorganizowany przez ZST w Śremie, miał na celu promowanie zdrowego stylu życia i zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia postawili na różnorodność uczestników. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, klasy mundurowe oraz seniorzy, co sprawiło, że inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem społeczności lokalnej.Całość imprezy odbyła się pod honorowym patronatem starosty śremskiego, co dodatkowo podkreśliło rangę wydarzenia. Hasło przewodnie, które towarzyszyło Dniu Zdrowia Publicznego brzmiało: „Żyj zdrowo i bezpiecznie”. Wartości te były nadrzędnym celem, do którego dążyli organizatorzy i uczestnicy.

Jednym z najciekawszych punktów programu było przedstawienie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez uczniów klas mundurowych. Ich profesjonalizm w tym zakresie zyskał uznanie widowni i eksperckiego jury, co tylko potwierdziło, że edukacja w tym obszarze jest niezwykle istotna.

Policja w Śremie również dołożyła starań, prezentując widowiskową akcję z udziałem oddziału specjalnego lokalnej jednostki policji. To było nie tylko okazją do pokazania umiejętności służb mundurowych, ale także do przekazania ważnych informacji o bezpieczeństwie obywateli.

W trakcie wydarzenia oceniano również prawidłowość działań w sytuacjach kryzysowych, a w udzielań pierwszej pomocy brali udział specjaliści na co dzień jeżdżący w karetkach pogotowia, strażacy zawodowi, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz policjanci. To pozwoliło na kompleksową ocenę sytuacji kryzysowej, jednocześnie przekazując cenne informacje uczestnikom.

Zmagania w konkursie umiejętności pierwszej pomocy wygrała ekipa Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp, prezentując najwyższą wiedzę i sprawność w udzielaniu pomocy przedmedycznej. Drugie miejsce przypadło drużynie Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Zbrudzewie, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. D. Chłapowskiego w Bodzyniewie. Ich zaangażowanie i umiejętności zasługują na szczególne wyróżnienie.

Powiatowy Dzień Zdrowia Publicznego w Śremie okazał się nie tylko ważnym wydarzeniem społeczno-edukacyjnym, lecz także doskonałą okazją do integrowania społeczności lokalnej wokół wartości zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem, co pozwala mieć nadzieję na kontynuację podobnych przedsięwzięć w przyszłości.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]