Img 1701717904986
4 grudnia swój słuch zbadało 12 Śremian/ fot. W. Kaptur
  • Home
  • Aktualności
  • Rozpoczął się Tydzień Bezpłatnych Badań Słuchu w Śremie! 

Rozpoczął się Tydzień Bezpłatnych Badań Słuchu w Śremie! 

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ucho – narząd słuchu i równowagi. W punkcie Audiki przy śremskim rynku rozpoczął się Tydzień Bezpłatnych Badań Słuchu. Jaka była frekwencja Śremian na dzień 4 grudnia?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Jak o każdą część naszego ciała, o ucho również każdy człowiek powinien dbać. Dzięki niemu słyszymy otaczające nas dźwięki. Trudno sobie wyobrazić jak wyglądałby świat bez zmysłu słuchu.

W dniach 4 – 8 grudnia w gabinetach Audiki zorganizowano Tydzień Bezpłatnych Badań Słuchu. Jeden z gabinetów biorących udział w akcji znajduje się w Śremie. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem burmistrza Adama Lewandowskiego. Jaka była frekwencja Śremian w poniedziałek, 4 grudnia? Jak na razie 12 osób postanowiło skorzystać z Tygodnia Bezpłatnych Badań Słuchu i sprawdzić swoje uszy. W rozmowie z Angeliką Bobkiewicz, pracownikiem działającego punktu Audiki w Śremie, poznaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania dot. słuchu i badań.

Skąd się biorą problemy ze słuchem i w jaki sposób można im zapobiec?

Na problemy ze słuchem wpływ ma wiele czynników, m.in.  choroby współistniejące, leki, demencja, upływ czasu czy praca w hałasie. By chronić swój słuch nie powinniśmy przebywać w hałasie, a kiedy pracujemy w trudnych warunkach to przynajmniej zastosować ochronniki słuchu. Bardzo ważna jest właściwa higiena uszu i wizyty u laryngologa.

Co ile i kto powinien brać udział w badaniach?

Jak się okazuje każdy z nas powinien badać swój słuch. Na coroczne badanie powinny zgłaszać się w szczególności m.in. osoby powyżej 60 roku życia czy osoby, które pracują w trudnych warunkach. 

Technologia szybko idzie do przodu. Jak na przestrzeni lat zmieniły się aparaty słuchowe?

Aparaty słuchowe zmieniły się bardzo. Są już tak skonstruowane, że naśladują ucho. Rozpoznają m.in. gdzie się znajdujemy, a także istnieje możliwość rozmowy przez telefon. Są też implanty, które są refundowane. Także można powiedzieć, że nowa technologia zastępuje nasze ucho.

Ile trwa i jak przebiega badanie słuchu?

Angelika Bobkiewicz oprowadzając nas po gabinecie wskazała jaką drogę przebywa osoba badana. Po umówionej wizycie, już w gabinecie wchodzi się do kabiny i zakłada słuchawki. Po zakończonym badaniu osoba kierowana jest do następnego gabinetu, gdzie omawiane są wyniki. Samo badanie zajmuje ok. 10 minut.

Tydzień Bezpłatnych Badań Słuchu w Śremie:

  • poniedziałek – od 9:00 do 17:00
  • od wtorku do piątku – od 8:00 do 16:00

Zostaw komentarz