Stos banknotów o nominałach 100 i 200 złotych
fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Można zyskać 300 zł. Wniosek trzeba złożyć do 30 listopada

Można zyskać 300 zł. Wniosek trzeba złożyć do 30 listopada

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tylko jeszcze do 30 listopada można wnioskować o pieniądze z programu „Dobry start”, czyli tzw. 300+ na wyprawkę szkolną. Jeżeli nie zrobimy tego do końca miesiąca, świadczenie przepadnie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tylko do 30 listopada trwa nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka.

Od roku szkolnego (2021/2022) to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje i wypłaca świadczenie z programu „Dobry Start”, czyli tzw. 300+ na wyprawkę szkolną. W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski można składać tylko do 30 listopada 2023 roku. Jeżeli nie zrobimy tego do końca miesiąca, świadczenie przepadnie

– informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia oraz aplikacji mZUS.

Na PUE ZUS, krok po kroku, specjalny kreator wniosków o świadczenia z „Dobrego Startu” poprowadzi użytkownika przez cały proces. Można w ten sposób uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie.

We wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu, czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku

– dodaje Nowicka.

Również zawiadomienia dotyczące świadczeń „300+” będą przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy.

Do tej pory w Wielkopolsce rodzice złożyli prawie 326 tys. wniosków, a Zakład wypłacił świadczenia na kwotę ponad 136 mln zł.

(źródło: ZUS)

Zostaw komentarz