||

Fredro (nie tylko) w bajkowej odsłonie

2023.11.19 Przegląd Teatralny Im. A. Fredry (35)
fot. CK Książ Wlkp.

Cóż to była za teatralna uczta! II Gminny Przegląd Teatralny im. Aleksandra Fredry, który odbył się 19 listopada w sali bankietowej „Gabi” w Mchach, był kolejną okazją do tego, aby młodzi artyści zaprezentowali swoje aktorskie zdolności.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Tego dnia na scenie pojawili się uczniowie szkół podstawowych z Książa Wlkp., Chrząstowa, Konarzyc, Chwałkowa Kościelnego i Mchów raz przedszkolaki z „Bajkowego Świata” w Książu Wlkp.

2023.11.19 Przegląd Teatralny Im. A. Fredry (43)
fot. CK Książ Wlkp.

Uczestnicy w szczególności upodobali sobie utwór „Cygan i baba”, który został wystawiony w dwóch różnych aranżacjach i choreografiach. Oprócz tego nie zabrakło fragmentu słynnej „Zemsty” oraz uniwersalnych bajek: „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli” czy „Motyl”.2023.11.19 Przegląd Teatralny Im. A. Fredry (29)
fot. CK Książ Wlkp.

Wszystkim przestawieniom bacznie przyglądał się sam… Aleksander Fredro, w którego rolę wcielił Jacek Baranowski, członek Uniwersytetu Entuzjastów Świata. Uczestnicy przeglądu mogli bliżej poznać, postać komediopisarza dzięki przeplatającym poszczególne występy konwersacjom, jakie przeprowadziła z nim Mariola Kaźmierczak, dyrektor Centrum Kultury.

2023.11.19 Przegląd Teatralny Im. A. Fredry (22)
fot. CK Książ Wlkp.

W nagrodę za włożoną pracę i zaangażowanie każda z placówek otrzymała dyplomy oraz książkowe nagrody dla swoich bibliotek.

(źródło: Centrum Kultury Książ Wlkp.)

Zostaw komentarz