Size5 16539027798634 232 Racing Ultra Light Ar Wp
  • Home
  • Ciekawostki
  • Idealny motocyklowy kombinezon: 3 cechy, które decydują o bezpieczeństwie i komforcie jazdy

Idealny motocyklowy kombinezon: 3 cechy, które decydują o bezpieczeństwie i komforcie jazdy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Chcesz kupić profesjonalny strój na motor? Zainwestuj w kombinezon motocyklowy. Dobrze dobrany posłuży Ci przez kilka lat i zapewni bezpieczną jazdę, zarówno po torze, jak i drogach publicznych. Sklepy dla motocyklistów oferują rozmaite kombinezony. Jak wybrać ten idealny? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Jakie cechy ma idealny kombinezon motocyklowy?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Idealny kombinezon motocyklowy powinien przede wszystkim ułatwiać komfortową i bezpieczną jazdę oraz minimalizować ryzyko złamań, urazów i kontuzji podczas niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Równie ważne jest, aby był wygodny podczas jazdy i praktyczny w chwilach postoju. Tu pojawia się niekiedy dylemat, czy wybrać strój skórzany, czy jednak tekstylny? Czy zdecydować się na kombinezon jednoczęściowy czy dwuczęściowy? Otóż kombinezony motocyklowe tekstylne, choć lżejsze i bardziej przewiewne od skórzanych, nie są tak wytrzymałe i mogą się rozedrzeć podczas wypadku. Z kolei kombinezony jednoczęściowe są niepraktyczne, bo nie można ich łatwo zdjąć. Sprawdzą się przede wszystkim podczas długiej jazdy i oraz na torze wyścigowym czy w trudnym terenie. Z kolei kombinezony dwuczęściowe są o tyle wygodne, że można szybko zdjąć kurtkę. Dlatego sprawdzą się też podczas jazdy po mieście, dojazdów do pracy, jak również na zloty motocyklistów, różne eventy jak i do długiej jazdy turystycznej.Wygodę noszenia i jazdy zapewniają wstawki z elastycznej skóry. Bezpieczeństwo zaś zależy od tego, czy wszystkie newralgiczne partie ciała osłonięte są protektorami. Przy czym najlepiej, aby były to ochraniacze certyfikowane. Konieczne są też slidery na łokciach i kolanach, aby amortyzować uderzenie i siłę tarcia w razie wypadku. Niedocenianym elementem dobrych kombinezonów są wstawki materiałów odblaskowych lub w wyróżniającym się kolorze. Motocyklista w kolorowym kombinezonie lub w stroju czarnym ale z odblaskowymi elementami, jest o wiele bardziej widoczny na drodze, niż kierowca jednośladu w kombinezonie czarnym. Ma to znaczenie, jeśli lubimy szybką jazdę po drogach publicznych. 

10178434926_3.jpg

Jak wybrać solidny i bezpieczny kombinezon na motor?

Jeśli chcesz mieć bezpieczny i praktyczny kombinezon, to wybierz model dwuczęściowy skórzany z protektorami i sliderami. Dobrym wyborem będzie kurtka z garbem aerodynamicznym, który zmniejsza opór powietrza na plecach. Wielu kierowców montuje w nim bukłak z wodą. Kolejna ważna sprawa – kombinezon nie może być zbyt ciasny ani zbyt luźny. Powinien być dobrze dopasowany do ciała. Przymierzając strój na motor zwróć uwagę na to, czy wszystkie ochraniacze znajdują się na właściwych miejscach, a kombinezon jest wygodny i nigdzie nie uwiera. Upewnij się, czy masz odpowiednio długie rękawy i nogawki spodni, tak aby po nałożeniu rękawic i butów nie widać było ciała. Praktycznymi elementami są kieszenie na dodatkowe protektory, a także tunele, zapewniające przepływ powietrza oraz oddychająca podszewka. Dzięki temu poczujesz się bezpiecznie i nie spocisz się podczas jazdy w upalne dni. Sprawdź też, jak działają zamki błyskawiczne. Powinny być solidne, nie zacinać się, ani nie rozsuwać zbyt łatwo.

size5-16294688993082-232-rr-evo-iii-diablo-ar.jpg

Poznaj ofertę kombinezonów motocyklowych 4SR

Powyższe wymagania spełniają kombinezony czeskiej marki 4SR. Mają doskonałe opinie wśród motocyklistów, być może dlatego, że właściciele marki są fanami jazdy stalowymi bestiami na dwóch kołach. Wiedzą zatem, jak sprostać wymaganiom innych kierowców i sami testują swoje produkty. Kombinezony motocyklowe 4SR należą do najwygodniejszych i najbezpieczniejszych ubrań na motor. W sklepach 4ride znajdziesz szeroką ofertę dwuczęściowych skórzanych kombinezonów tej marki, a są to modele:

  • kombinezon dwuczęściowy 4SR RR Evo III Neon – czarno-czerwono-żółty;
  • kombinezon dwuczęściowy 4SR RR EVO III Diablo – czarny z białymi i czerwonymi elementami;

  • kombinezon dwuczęściowy 4SR RR EVO III Storm – czarny z białymi i szarymi elementami;

  • kombinezon dwuczęściowy 4SR RR EVO III SMRZ – czarny z białymi i czerwonymi elementami.

Wiesz już, jak wybrać odpowiedni kombinezon motocyklowy. Przymierz kilka modeli, kup najlepszy i ruszaj na spotkanie z przygodą. Bezpiecznej jazdy!

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]