||||

Akcja policji w śremskiej szkole. Do działań wkroczyli antyterroryści

Antyterroryści Kpp Śrem
fot. KPP Śrem

Śremscy policjanci z grupy realizacyjnej pokazali kunszt swoich umiejętności w Zespole Szkół Technicznych w Śremie, gdzie zatrzymali uzbrojonego mężczyznę.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Działania policji miały miejsce 8 listopada. Wszystko zaczęło się o godz. 9.30, kiedy to do szkoły wszedł uzbrojony mężczyzna. Powiadomiono policję, przeprowadzono ewakuację społeczności szkolnej. Na miejsce przyjechali policjanci prewencji i grupa realizacyjna ze śremskiej policji.

Policjanci po zasięgnięciu informacji, gdzie może przebywać uzbrojony napastnik, przeprowadzili szturm i obezwładnili agresora oraz uwolnili przetrzymywanych przez niego zakładników.Choć były to ćwiczenia symulujące realne wydarzenia, to wszyscy podeszli do tego poważnie, co pozwoliło przećwiczyć współdziałanie i reagowanie w sytuacji kryzysowej. Chodziło też o to, aby wypracować nawyki właściwych zachowań, kiedy do szkoły faktycznie wtargnąłby napastnik. Poza tym „Hipolit” to jedyna szkoła w powiecie śremskim z klasami o profilu policyjnym. Tak więc ćwiczenia były też formą szkolenia dla tych klas, a także uczniów z innych klas mundurowych.

– wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska, z KPP Śrem.

Po ćwiczeniach przyszedł czas na bardziej przyjemne rzeczy.

Tego dnia, policjanci z grupy realizacyjnej opowiadali też o specyfice służby policyjnych antyterrorystów i, na boisku szkolnym, przeprowadzili specjalną, praktyczną lekcję, właśnie dla uczniów klas policyjnych i wojskowych.

Całość ćwiczeniom przyglądali się szef śremskiej policji, insp. Sławomir Jądrzak oraz Maria Bychawska, dyrektor ZST w Śremie.

Zostaw komentarz