Orszak świętych W Wieszczyczynie (24)
Spotkanie w parafii w Wieszczyczynie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci/Fot. M. Przybyła
  • Home
  • Aktualności
  • Święty zwycięża, czyli Orszak Świętych w parafii w Wieszczyczynie

Święty zwycięża, czyli Orszak Świętych w parafii w Wieszczyczynie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„Święty zwycięża” – to hasło towarzyszyło uczestnikom Orszaku Świętych w parafii pw. św. Rocha w Wieszczyczynie. Spotkanie odbyło się w ostatni dzień października w miejscowym kościele.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Maryja, św. Józef, św. Jan Paweł II, Faustyna, św. Ojciec Pio, św. Brat Albert, św. Franciszek, św. Roch, św. Wojciech, św. Jadwiga, św. Weronika, św. Rozalia, św. Kinga, św. Agnieszka, aniołowie z Aniołem Stróżem i wielu innych świętych zawitało 31 października do kościoła pw. św. Rocha w Wieszczyczynie. Okazją ku temu był Orszak Świętych – uroczystość stanowiąca chrześcijańską alternatywę do popularnego Halloween. Wśród uczestników nie zabrakło także św. Mikołaja, w którego rolę wcielił się miejscowy proboszcz – ks. Szymon Nowicki.

Spotkanie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci, które chętnie przebierają się w postaci świętych.
Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą. Druga część spotkania upłynęła na wspólnej zabawie. Funkcję konferansjerek objęła Nikola Rosiejka, która wcieliła się w postać Maryi oraz Martyna Matuszak, która prezentowała św. Faustynę.Uczestnicy spotkania tańcem i śpiewem dziękowali świętym za orędownictwo, propagując w ten sposób wartości katolickie. Młodzi parafianie zapewniali wszystkich, że „każdy człowiek może być świętym”, zachęcali także, by w trudnych sytuacjach korzystać z pomocy świętych, którzy chętnie „orędują w niebie”. Nie zabrakło także piosenki „Góry do góry” – hitu zespołu Małe TGD.
Dzieci chętnie dzieliły się informacjami na temat świętych, których prezentowały.

Orszak Świętych – o co w tym chodzi?

Orszaki Świętych, zwane również Korowodem Świętych, organizowane są w parafiach na terenie całego kraju i stanowią chrześcijańską alternatywę dla popularnego Halloween. Celem wydarzenia jest przede wszystkim propagowanie wartości katolickich poprzez prezentację ludzi świętych i błogosławionych, którzy stali się autorytetami, nierzadko poświęcając własne życie dla drugiego człowieka. Są to postawy, które uczą przede wszystkim miłości, szacunku.

Przebieranie się dzieci za świętych mobilizuje do poznawania tych osób, ucząc jednocześnie szlachetnych i wzniosłych wartości.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]