||

Rusza remont DW 436 na odcinku Pysząca-Chrząstowo

Img 2682
Odnowiona zostanie nawierzchnia między Pyszącą a Chrząstowem/fot. D. Górna

W poniedziałek, 6 listopada wystartowały prace remontowe na drodze wojewódzkiej nr 436, a konkretnie na odcinku Pysząca-Chrząstowo. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Rozpoczyna się modernizacja odcinka DW 436 na trasie Śrem-Chrząstowo (od km 3+000 do km 4+100). Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął decyzję o remoncie ponad kilometrowego odcinka. Odnowiona zostanie nawierzchnia między Pyszącą a Chrząstowem.

Przetarg na prace modernizacyjne na wspomnianym odcinku został ogłoszony 5 września br. Swój udział zgłosiły cztery firmy: COLAS Polska sp. z o.o., STRABAG Sp. z o.o., Eurovia Polska S.A. oraz Transbruk Marek Begier SKA z Nekli. I właśnie ostatnia z firm przedstawiła najkorzystniejsza ofertę. Podpisano kontrakt o wartości 1 637 624,53 zł.Termin zakończenia robót wyznaczono na 30 listopada 2023 r., a ostateczny odbiór powinien odbyć się do 11 grudnia. Remont ten jest częścią większego projektu, który trwa od kilku lat. Dotychczas udało się wyremontować nawierzchnię na odcinku ul. Rolnej.

Przypomnijmy także, że pod koniec października dobiegły końca prace w samym Chrząstowie. Drogowcy wybudowali nowe chodniki, utwardzili zjazdy na posesje i położyli nową nawierzchnię. Wartość tej inwestycji to 3 784 153,01 zł.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz