|

Bo profilaktyka jest najważniejsza. Cenna lekcja w ZSP w Śremie

Lekcja Profilaktyki Raka Piersi W Zsp W Śremie (2)
W leczeniu nowotworu piersi bardzo ważne jest jego wczesne rozpoznanie, które można wykonać poprzez samobadanie piersi/Fot. ZSP w Śremie

„Podaruj sobie życie – to najcenniejszy prezent” – pod tym hasłem odbyło się w środę, 25 października spotkanie w auli Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie – w ramach kampanii promującej profilaktykę raka piersi.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W spotkaniu uczestniczyły zaproszone panie z Towarzystwa Śremskich Amazonek – prezes Anna Kazimierska i Aleksandra Ratajczak oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Śremie – Danuta Selwet.

Zaproszeni goście przedstawili tematykę nowotworu piersi, omawiając m.in. przyczyny, objawy, leczenie, działania profilaktyczne oraz zagrożenia ze strony tego nowotworu. Społeczność szkolna, biorąca udział w prelekcji, miała doskonałą okazję, aby uzyskać wiele cennych informacji oraz wykonać ćwiczenia na fantomie.W leczeniu nowotworu piersi bardzo ważne jest jego wczesne rozpoznanie, które można wykonać poprzez samobadanie piersi. To pierwszy, ale jakże istotny krok w profilaktyce. Te cenne wskazówki    w ramach profilaktyki poprzez samobadanie oraz poznanie czynników ryzyka, jakie mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworu piersi, uczniowie zdobyli w trakcie spotkania z gośćmi.

Lekcja Profilaktyki Raka Piersi W Zsp W Śremie (3)
Fot. ZSP w Śremie

Tego dnia także społeczność szkolna zaakcentowała profilaktykę raka piersi różowym elementem garderoby oraz różową wstążeczką. Na koniec tej jakże cennej lekcji – na ręce prezes Anny Kazimierskiej wręczono podziękowanie w imieniu dyrekcji szkoły i społeczności szkolnej – za zaangażowanie w działania prozdrowotne z okazji 25–lecia Towarzystwa Śremskich Amazonek.

Zostaw komentarz