Lekcja Profilaktyki Raka Piersi W Zsp W Śremie (2)
W leczeniu nowotworu piersi bardzo ważne jest jego wczesne rozpoznanie, które można wykonać poprzez samobadanie piersi/Fot. ZSP w Śremie
  • Home
  • Aktualności
  • Bo profilaktyka jest najważniejsza. Cenna lekcja w ZSP w Śremie

Bo profilaktyka jest najważniejsza. Cenna lekcja w ZSP w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„Podaruj sobie życie – to najcenniejszy prezent” – pod tym hasłem odbyło się w środę, 25 października spotkanie w auli Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie – w ramach kampanii promującej profilaktykę raka piersi.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W spotkaniu uczestniczyły zaproszone panie z Towarzystwa Śremskich Amazonek – prezes Anna Kazimierska i Aleksandra Ratajczak oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Śremie – Danuta Selwet.

Zaproszeni goście przedstawili tematykę nowotworu piersi, omawiając m.in. przyczyny, objawy, leczenie, działania profilaktyczne oraz zagrożenia ze strony tego nowotworu. Społeczność szkolna, biorąca udział w prelekcji, miała doskonałą okazję, aby uzyskać wiele cennych informacji oraz wykonać ćwiczenia na fantomie.

W leczeniu nowotworu piersi bardzo ważne jest jego wczesne rozpoznanie, które można wykonać poprzez samobadanie piersi. To pierwszy, ale jakże istotny krok w profilaktyce. Te cenne wskazówki    w ramach profilaktyki poprzez samobadanie oraz poznanie czynników ryzyka, jakie mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworu piersi, uczniowie zdobyli w trakcie spotkania z gośćmi.

Lekcja Profilaktyki Raka Piersi W Zsp W Śremie (3)
Fot. ZSP w Śremie

Tego dnia także społeczność szkolna zaakcentowała profilaktykę raka piersi różowym elementem garderoby oraz różową wstążeczką. Na koniec tej jakże cennej lekcji – na ręce prezes Anny Kazimierskiej wręczono podziękowanie w imieniu dyrekcji szkoły i społeczności szkolnej – za zaangażowanie w działania prozdrowotne z okazji 25–lecia Towarzystwa Śremskich Amazonek.

Zostaw komentarz