|||

Lodziki rozpoczęły sezon. Szykują się też do dużej akcji charytatywnej

Lodziki Rozpoczynają Sezon (3)
„Pomarańczowe wariaty” wraz z przyjaciółmi rozpoczęły sezon na morsowanie/Fot. D. Górna

Mroźna kąpiel to ich specjalność! Członkowie Klubu Morsów Lodzik Śrem rozpoczęli nowy sezon. Morsy spotkały się na pierwszej wspólnej kąpieli w sobotnie popołudnie (28 października) na plaży miejskiej w Śremie. Lodziki wraz z przyjaciółmi szykują się także do kolejnej dużej akcji z cyklu „Pomaganie przez morsowanie”.


VW_Berdychowski_400_150(1)

„Pomarańczowe wariaty” wraz z przyjaciółmi rozpoczęły sezon na morsowanie. W sobotnie popołudnie kilkadziesiąt osób wspólnie morsowało w jeziorze Grzymisławskim. Do wody weszli z uśmiechem na twarzy. W tym samym czasie rozpalono ognisko. Były kiełbaski i ciepłe napoje.

Lodziki Rozpoczynają Sezon (59)
„Pomarańczowe wariaty” wraz z przyjaciółmi rozpoczęły sezon na morsowanie/Fot. D. Górna

Pomaganie przez morsowanie

Również w tym roku Lodziki zapraszają na kolejne wspólne morsowanie z sercem. W niedzielę, 26 listopada o godzinie 11.00 na plaży miejskiej w Śremie odbędzie się kolejna odsłona akcji „Pomaganie przez morsowanie”. W tym roku morsy będą kwestować na rzecz dwóch dziewczynek: Mai i Ali. Maja Makowska z Brodnicy urodziła się w 2007 roku. Od urodzenia jest niepełnosprawna. Zdiagnozowano u niej wadę genetyczną i agenezję ciała modzelowatego. Powodują one znaczne opóźnienie psychoruchowe. Maja wymaga stałej rehabilitacji i zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny. Natomiast 14-letnia Alicja Jakubiak z Psarskiego na początku września uległa bardzo poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu.Akcja Charytatywna Lodzik
fot. materiał organizatora

Do akcji charytatywnej włączyły się również inne śremskie kluby morsów, a także stowarzyszenia – Runner’s Power oraz ŚremChodzi, które przeprowadzą rozgrzewkę przed morsowaniem. Ponadto na ten dzień zaplanowano wiele innych atrakcji. Oprócz wspólnego morsowania, a w tym miejscu zaznaczmy, że swój udział potwierdziły inne kluby z Wielkopolski, będą również pokazy OSP, licytacje, pokaz zawodników Unii Leszno, ognisko, kiełbaski, ciepłe napoje i atrakcje dla najmłodszych.

Zostaw komentarz