Mlodzi Dolszczanie Pieknie Zaspiewali Hymn Narodowy Fot. Sp Dolsk 4
fot. SP Dolsk

Młodzi dolszczanie pięknie zaśpiewali hymn narodowy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Do Hymnu”, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Młodzi dolszczanie oprócz hymnu zaśpiewali „Rotę” oraz pieśń „Boże coś Polskę”.


Berdychowski Wv

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs, adresowany do szkół podstawowych. Wśród placówek oświatowych, które wyraziły chęć udziału w przedsięwzięciu, znalazła się również Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku.

Do 17 listopada trwają przesłuchania muzyczne, natomiast rozwiązanie konkursu nastąpi do 27 listopada.Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez co najmniej połowę uczniów hymnu narodowego oraz dwóch dowolnych pieśni hymnicznych. Szkolnymi koordynatorkami przedsięwzięcia są nauczycielki: Katarzyna Mazurek oraz Barbara Furmanowska. Młodzi dolszczanie przygotowywali się pod okiem opiekunek. W konkursowych zmaganiach zaprezentowali cztery zwrotki hymnu narodowego, „Rotę” Marii Konopnickiej oraz „Boże coś Polskę” – religijną pieśń patriotyczną, która po odzyskaniu przez Polskę niepodległości konkurowała z „Mazurkiem Dąbrowskiego” o tytuł hymnu państwowego.

W przedsięwzięciu udział wzięło 177 spośród 279 uczniów szkoły.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników.

Zostaw komentarz