environmental protection, environment, the atmosphere
fot. Pixabay

Miasto Kościan z nominacją w plebiscycie za czystą energię

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kościan uzyskał nominację do plebiscytu ,,Łączy nas WIELkopolskiE’’ za inwestycje w czystą energię oraz popularyzację proekologicznych postaw wśród mieszkańców. Poniżej przedstawiamy informacje o projekcie i głosowaniu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wielkopolska to region, który skutecznie wykorzystuje Fundusze Europejskie, dostępne dzięki działaniom zarządu województwa wielkopolskiego. Spośród wielu zrealizowanych projektów, jury wyłoniło 20 finalistów, którzy będą rywalizować o nagrody w czterech kategoriach. To Wielkopolanie zadecydują, który z nich zasługuje na tytuł najlepszego projektu. Głosowanie internetowe potrwa do końca miesiąca.

Kościan otrzymał nominację w kategorii „Łączy nas… dobry klimat” za projekt „Instalacja odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych dla mieszkańców Gminy Miejskiej Kościan”. Projekt, który zrealizowało miasto Kościan polegał na tym, że w 2019 roku dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ponad 300 gospodarstwach domowych pojawiły się instalacje fotowoltaiczne. Po ponad dwóch latach udało się zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla, o około 2,5 tysiąca ton. To tyle, ile wyprodukowałaby energia z ponad tysiąca ton węgla kamiennego! To dowód na to, że inwestycja była opłacalna i korzystna dla środowiska. Dlatego Kościan nie zamierza się zatrzymywać i planuje kolejne działania na rzecz ochrony klimatu.

Każdy kto chce wesprzeć takie ekologiczne rozwiązania może oddać swój głos na projekt gminy miejskiej Kościan. Wystarczy wejść na stronę ,,Łączy nas WIELkopolskiE’’.

Zostaw komentarz