Fotka
fot. OSP Zaniemyśl
  • Home
  • Na sygnale
  • Zaniemyśl. Koparka uszkodziła gazociąg. Ewakuacja kilkudziesięciu osób

Zaniemyśl. Koparka uszkodziła gazociąg. Ewakuacja kilkudziesięciu osób

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Blisko 70 osób z jednego z osiedli mieszkaniowych w Zaniemyślu musiało być ewakuowanych z własnych domów i mieszkań. Powodem było zerwanie przyłącza gazowego średniego ciśnienia.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Kilkanaście zastępów strażackich, w tym jednostka JRG Śrem i grupa chemiczna z JRG Poznań-Krzesiny brały udział w działaniach ratowniczych, jakie miały miejsce 17 października w Zaniemyślu. Tam podczas prac z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu doszło do przerwania gazociągu średniego ciśnienia.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 17. W pierwszej kolejności do działań skierowano miejscową JRG Środa Wielkopolska oraz OSP Zaniemyśl. Gdy na miejscu okazało się, że jest znacznie poważniej, niż sądzono, do działań rzucono kolejne siły i środki. Na miejsce zaczęły zjeżdżać się jednostki z JRG Śrem, JRG Poznań, a także ochotnicy z Mosiny czy Lubonia. Z każdą godziną liczba wozów rosła i rosła. O fakcie przerwania gazociągu powiadomiono również pogotowie gazowe.Na miejscu strażacy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa, rozstawiono kurtyny wodne i przede wszystkim ewakuowano osoby z pobliskich budynków. W sumie takich ewakuowanych było ponad 60 osób. Część z nich znalazła tymczasowe schronienie w miejscowym ośrodku kultury, inni trafili pod dach swoich bliskich, rodzin.

W lokowaniu ewakuowanych osób do miejsc tymczasowego schronienie pomagało Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Zaniemyślu.

Ostatecznie dopiero po godzinie 21.30 udało się miejsce zabezpieczyć i wszystkie osoby, które wcześnie zostały ewakuowane, mogły bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Zostaw komentarz