||

Wypadek podczas wędkowania. W akcji JRG Śrem

Fotka
fot. K. Schmidt

Dwie osoby znalazły się w zimnej toni wody jeziora w Zbęchach, po tym, jak doszło do jej wywrócenia. Mężczyźni kurczowo trzymali się kadłuba i czekali na ratunek. Ten przybył m.in. ze Śremu.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Do wypadku na jeziorze doszło 17 października około godziny 15. Na jezioro w Zbęchach (pow. kościański) łódką wypłynęło dwóch mężczyzn w wieku 56 lat. Byli to wędkarze, którzy wybrali się na ryby. W pewnym momencie ich łódka się wywróciła do góry dnem, a wędkarze wpadli do wody. Nie płynęli do brzegu, tylko kurczowo trzymali się łodzi. Ktoś to zauważył i wezwał ratunek.

Na miejsce skierowano miejscowe jednostki OSP oraz zastępy z JRG Kościan i JRG Śrem. Chociaż jezioro w Zbęchach to nie jest teren operacyjny JRG Śrem, to nasza jednostka miała znacznie bliżej niż jej odpowiednik z Kościana, dlatego śremscy strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia.Gdy JRG Śrem dojechała do miejsca, poszkodowani już znajdowali się w łodzi OSP i byli przewożeni na ląd. Tam mężczyznami zajęła się załoga karetki pogotowia. Obaj 56-latkowie byli wyziębieni. Jeden z nich został przetransportowany do szpitala.

Jak podaje kościańska policja, obaj wędkarze byli trzeźwi.

Zostaw komentarz