Page
  • Home
  • Aktualności
  • Rozkład jazdy na weekend (13-15 października). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Rozkład jazdy na weekend (13-15 października). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przed nami niezwykle ważny weekend. W niedzielę największe święto demokracji – wybory. Ale nie samą polityką człowiek żyje, warto również zwrócić uwagę na wydarzenia kulturalne w naszym regionie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Piątek 13. wcale nie musi być pechowy! Warto tego dnia zajrzeć do Biblioteki Publicznej w Książu Wlkp. Tam o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z Bartoszem Klimczukiem. Dziennikarz i globtroter w niezwykle barwny sposób opowie m.in. o różnych obliczach podróżowania po najdalszych zakątkach świata. Warto go posłuchać!

Zaproszenie na spotkanie z Bartkiem Klimczukiem

Sobotnie wydarzenia dla dzieci i miłośników teatru w Śremie: kasztanowe cudaki i spektakle

Z kolei na sobotę, 14 października Śremski Ośrodek Kultury zaprasza na bezpłatne warsztaty dla dzieci. Tematem przewodnim spotkania będą kasztany i kasztanowe cudaki. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3-8 lat. Udział w nich jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły w linku.Kasztaniaki i inne cudaki w ŚOK

Również w sobotę po mszy św. o godz. 16.00 w kościele pofranciszkańskim w Śremie odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pn. „Zamek wewnętrzny. Mieszkania pierwsze…”. Do udziału serdecznie zapraszają ks. prałat Marian Brucki, dziekan dekanatu śremskiego oraz burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Wstęp wolny!

Zaproszenie na spektakl słowno-muzyczny

Natomiast miłośnicy komedii teatralnych z pewnością będą się dobrze bawić na spektaklu pt. „Dwie połówki pomarańczy”, który odbędzie się w sobotę o godz. 16.30 w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. Są jeszcze bilety na to wydarzenie.

Spektakl “Dwie połówki pomarańczy”

Niedzielne Wybory i Jarmark Jesiennych Inspiracji w Śremie: Nie śpij, bo cię przegłosują!

W niedzielę odbędzie się największe święto demokracji, czyli wybory. Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji profrekwencyjnej – Nie śpij, bo cię przegłosują!

„Nie śpij, bo Cię przegłosują!” – Śrem w kampanii profrekwencyjnej

W niedzielne przedpołudnie warto także zajrzeć do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie. „Kawalerowie” zapraszają na czwartą odsłonę Jarmarku Jesiennych Inspiracji. Na deptaku przy ul. Wyszyńskiego pojawią się kolorowe stoiska, wypełnione smakowitymi darami jesieni. Będą zaprawy, konfitury, domowe cista i chleby, a także zupy i ekologiczne warzywa. Pojawi się też kramik z rękodziełem i ozdobami. Początek jarmarku o godz. 10.00.

Przed nami kolejny Jarmark Jesiennych Inspiracji u Kawalerów

Zostaw komentarz