Image
fot. TPZB "Gniazdo"
  • Home
  • Aktualności
  • Dzień Korbola w Grzybnie już za nami. Ile ważył zwycięski okaz?

Dzień Korbola w Grzybnie już za nami. Ile ważył zwycięski okaz?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tytuł Zadyniarza Roku pozostał na Ziemi Brodnickiej. W konkursie na dynię olbrzymią zwyciężył miejscowy rolnik, Błażej Skiba. Jego przywieziona na konkurs dynia nie miała sobie równych.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tradycją Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie jest Dzień Korbola. To święto na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń w gminie Brodnica. Nie inaczej było tym razem. W niedzielę 1 października to właśnie ta miejscowość stała się wielkopolską stolicą dyni. Organizator, a jest nim niezmiennie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brodnickiej „Gniazdo”, znów stanął na wysokości zadania i zadbał o to, aby nikt nie nudził się podczas święta dyni w Grzybnie.

Nie zabrakło stoisk gastronomicznych z potrawami i wypiekami od lokalnych KGW. Nie zabrakło starych ciągników i występów artystycznych, zarówno tych ludowych jak i tych bardziej na czasie.Kulminacyjnym punktem imprezy było oczywiście ważenie dyń olbrzymich. Podczas Dnia Korbola nie brakuje okazów, które ważą ponad pół tony. Tym razem do tej wagi trochę brakowało, ale i tak Błażej Skiba z Grzybna ma się czym pochwalić – jego dynia zdeklasowała konkurencję.

Zwycięska dynia ważyła 480,5 kg i to najcięższy okaz, jaki Skiba wyhodował. Poprzedni jego rekord wynosił 432 kg. Drugi z wagą dyni wynoszącą 369 kg uplasował się Dawid Jachnik z Sosnowca, a „pudło” zamykał Przemysław Gruchała z Goręczyna z Kaszub.

Zostaw komentarz