|

W Dolsku strzelali o Ryngraf św. Michała Archanioła

W Dolsku Strzelali O Ryngraf św. Michała Archanioła
W niedzielnym spotkaniu strzeleckim udział wzięli reprezentanci zaprzyjaźnionych organizacji, zrzeszonych w Zjednoczeniu Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej w Poznaniu/Fot. Bractwo Kurkowe Dolsk
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Strzelanie o Ryngraf św. Michała Archanioła to jeden z ważniejszych turniejów strzeleckich, organizowanych przez Bractwo Kurkowe w Dolsku. Tegoroczne zmagania odbyły się w niedzielę, 24 września.


Berdychowski Wv

W niedzielnym spotkaniu strzeleckim, oprócz członków dolskiego Bractwa Kurkowego, udział wzięli reprezentanci zaprzyjaźnionych organizacji, zrzeszonych w Zjednoczeniu Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej w Poznaniu. Do Dolska przyjechali m.in. goście z Ponieca, Śremu, Kościana, Jutrosina, Czarnkowa, Śmigla, Mieszkowa, Włoszakowic, Rydzyny, Mosiny oraz Żerkowa.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Podczas spotkania rozegrano łącznie siedem konkurencji strzeleckich. W tytułowym strzelaniu o Ryngraf św. Michała Archanioła najlepszy okazał się Krzysztof Chraplewski z Mosiny. Miejsce drugie zajął Mateusz Głowacz z Rydzyny, a trzecie Grzegorz Marciniak z Mieszkowa.

W strzelaniu o Tarczę Bracką zwyciężył Grzegorz Szydłowski z Mosiny, pokonując Helenę Przychodniak z Czarnkowa (miejsce drugie) oraz Jacka Gilewskiego z Ponieca (miejsce trzecie).

Kolejną konkurencją było strzelanie z broni krótkiej, czyli pistoletu. Miejsce pierwsze zajął Michał Mielcarek ze Śremu, na drugim uplasował się Grzegorz Szydłowski z Mosiny, a na trzecim Marek Balcerek z Jutrosina.

W strzelaniu punktowym szczęście uśmiechnęło się do Krzysztofa Chraplewskiego z Mosiny, który zajął miejsce pierwsze, drugi był Ryszard Bura z Włoszakowic, a trzeci Jacek Gilewski z Ponieca.

W strzelaniu o Tarczę Sponsora – Pawła Fabisiaka zwyciężył Marek Balcerek z Jutrosina, na miejscu drugim uplasował się Paweł Przychodniak z Czarnkowa, a na trzecim Mateusz Głowacz z Rydzyny.

  Bierzmowanie w parafii pw. Św. Marcina Bp w Mchach

Przedostatnią konkurencją było strzelanie do Tarczy Losowej. Miejsce pierwsze zajął Kazimierz Matuszkowiak z Kościana, drugi był Tomasz Szydłowski z Mosiny, a trzecia Małgorzata Maciejewska z Jutrosina.

Zawody strzeleckie dopełniło strzelanie o kura, uważane za jedną z najtrudniejszych konkurencji. O zwycięstwie decyduje celne oko oraz przysłowiowy łut szczęścia. Tym razem o szczęściu może mówić Krzysztof Chraplewski z Mosiny, który zajął miejsce pierwsze. Drugi był Paweł Fabisiak z Dolska, a trzecia Małgorzata Maciejewska z Jutrosina.

Zostaw komentarz