Image

Psychologia biznesu – co to są za studia? Czy warto?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wiele osób na etapie planowania swojej kariery zawodowej zastanawia się, jakie studia warto obecnie podjąć aby nabyć cenne i poszukiwane kwalifikacje. Jeszcze nie tak dawno największą popularnością cieszyły się takie kierunki jak informatyka, prawo czy budownictwo. Obecnie warto postawić na rozwijanie umiejętności miękkich i wybrać taki kierunek jak psychologia biznesu. 


Berdychowski Kwiecien2 2024

Czym charakteryzują się studia o kierunku psychologia w biznesie?

W ramach studiów o kierunku psychologia w biznesie uczestnicy nabywają wiedzę z zakresu biznesu oraz psychologii. Analizowane są mechanizmy rządzące gospodarką oraz zasady funkcjonowania przedsiębiorstw. Celem tej nauki jest pokazanie studentom, jak mają sprawnie działać na polu biznesowym, niezależnie od branży. Główne zagadnienia jakie są poruszane na wykładach i ćwiczeniach to: zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie projektami, pozyskiwanie klientów, sztuka negocjacji, rozwiązywanie konfliktów, projektowanie strategii biznesowej. Ponadto uczestnicy uczą się jak wcielać w życie zasady marketingu, jak prowadzić szkolenia oraz jak dbać o dobry wizerunek firmy w internecie.

Podczas wykładów studenci dowiedzą się także jaka jest rola motywacji w osiąganiu sukcesów. Będą oni mieli okazję nauczyć się także lepszego zarządzania sobą w czasie. Wiele uwagi poświęcać będzie się także stresowi i sposobom jego redukowania. Dzięki temu absolwenci kierunku psychologia w biznesie będą wiedzieć jak zapobiegać występowaniu wypalenia zawodowego u siebie i swoich podwładnych. Studia te pomagają lepiej wykorzystywać potencjał danej osoby i kładą nacisk na budowanie mocnych stron pracowników. Do jakich osób adresowany jest kierunek psychologia w biznesie?

Psychologia w biznesie studia – to odpowiedni kierunek rozwojowy dla osób otwartych, lubiących zarządzanie ludźmi i zainteresowanych światem biznesu. Jest wskazane aby kierunek ten wybierały osoby o wysokiej empatii, lubiące obserwować otoczenie i wyciągać wnioski. Będzie to dobry wybór dla wszystkich tych, którzy są ciekawi nowych rozwiązań, lubią się rozwijać, nie zamykają w schematach i chętnie uczą się nowych rzeczy. Studiowanie psychologii w biznesie warto polecić także osobom nastawionym na cel, zaangażowanym,

odpowiedzialnym i dynamicznym.

Gdzie można wykorzystać umiejętności nabyte na kierunku psychologia w biznesie?

Osoby, które ukończą kierunek psychologia w biznesie będą miały bardzo szerokie możliwości wyboru drogi zawodowej. Okazuje się, że obecnie tego typu umiejętności znajdują zastosowanie w bardzo wielu różnych organizacjach. Pracę można znaleźć zarówno w jednostkach samorządowych, korporacjach oraz w małych firmach prywatnych. Znajomość psychologi biznesu bardzo przyda się w pracy w agencjach reklamowych, działach HR, firmach szkoleniowych i doradczych oraz w organizacjach pozarządowych. Z powodzeniem można też szukać pracy w mediach i instytucjach finansowych. Tego typu wiedza będzie niezwykle cenna także dla wszystkich tych osób, które mają już pomysł na otwarcie własnego biznesu. Nie brakuje też osób, które po ukończeniu takich studiów decydują się podjąć pracę jaki niezależny coach. 

Dlaczego warto studiować psychologię w biznesie?

Psychologia biznesu to niezwykle wartościowy i przyszłościowy kierunek studiów. Warto zdecydować się na studia podyplomowe online w sprawdzonym ośrodku takim jak Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych. Bardzo ważne jest to, że zajęcia prowadzone są przez praktyków biznesu. Studenci mają więc możliwość uczenia się od ekspertów, którzy mają duże doświadczenie i osiągnięcia biznesowe. Ukończenie studiów psychologia w biznesie pomaga uzyskać nowoczesny zawód, który gwarantuje szerokie możliwości kariery zawodowej. Najlepsze uczelnie na których wykłada się psychologię biznesu stawiają na indywidualne podejście do studentów. Dzięki temu każdy uczestnik, może poszerzać wiedzę z interesujących go obszarów. Ważnym atutem jest także możliwość brania udziału w zajęciach praktycznych, warsztatach, studiach przypadków i ciekawych projektach grupowych. Studenci uczą się także, jak należy prawidłowo komunikować się z podwładnymi, przełożonymi, partnerami biznesowymi i klientami. Bardzo przydatne są także zajęcia z zakresu sztuki dyplomacji i perswazji. Nabyte na nich umiejętności można z powodzeniem wykorzystywać w pracy przedstawiciela handlowego oraz na stanowiskach związanych z obsługą klientów. Bardzo ważną korzyścią jest także uzyskanie specjalnego certyfikatu, który znacznie podnosi szansę na znalezienie dobrej pracy.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]