Image
Prócz korboli w miasteczku znajduje się również sklepik, w którym można kupić m.in. konfitury, zupę czy ozdoby/Fot. W. Kaptur
  • Home
  • Aktualności
  • Gratka dla miłośników korboli! Śremskie Miasteczko Dyniowe po raz kolejny zaprasza w swe progi

Gratka dla miłośników korboli! Śremskie Miasteczko Dyniowe po raz kolejny zaprasza w swe progi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pomarańczowe, zielone, małe i duże… Korbole opanowały plac przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie. W sobotę, 23 września oficjalnie wystartowało Miasteczko Dyniowe.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Miasteczko Dyniowe to akcja, która powstała z inicjatywy Jakuba Tylmana. Kolejny już raz, wraz z początkiem jesieni, społeczność „kawalerów” udekorowała przestrzeń wokół szkoły. Po co to robią? Odpowiedź jest prosta. W ten sposób chcą rozjaśnić często deszczowy i smutny krajobraz jesieni.

To jest piękny efekt współpracy, cudownych relacji i pięknej kolorowej edukacji

– podkreśla Jakub Tylman

Na miejscu na zwiedzających czeka aż 10 ton dyń! Ponadto w Miasteczku Dyniowym znajdziemy 200 skrzynek po jabłkach, 150 kostek słomy i 8 balotów. Miasteczko jest otwarte dla wszystkich chętnych. W tym roku wejście znajduje się od strony ul. Targowej. W dni robocze można tam zajrzeć w godz. 14.00-18.00, a w weekendy miasteczko jest czynne od 11.00 do 18.00. Warto podkreślić, że wstęp jest bezpłatny.IMG_20230923_123930_Easy-Resize.com_
fot. W. Kaptur

Każda dynia, która została umieszczona w miasteczku jest jadalna. Na zakończenie tegorocznej akcji, czyli 28 października, będzie można zabrać ze sobą korbola do domu. Parę trafi również do restauracji oraz do słoików w formie przetworów.

Prócz korboli w miasteczku znajduje się również sklepik, w którym można kupić m.in. konfitury, zupę czy ozdoby. Pod waszymi stopami będzie szeleścić słoma, a gdzie nie spojrzycie tylko pomarańcz! Miasteczko Dyniowe jest idealnym miejscem do klimatycznych zdjęć. Może nasi Czytelnicy pochwalą się jakimś?

Zostaw komentarz