Image
  • Home
  • Aktualności
  • Rozkład jazdy na weekend (22-24 września). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Rozkład jazdy na weekend (22-24 września). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zapowiada się ciekawy i obfitujący w wydarzenia weekend. Będą koncerty, grzybobranie i duża impreza w plenerze. Prognoza pogody też jest optymistyczna!


Berdychowski Kwiecien2 2024

W piątkowe popołudnie na deptaku przy sklepie PSS Jubilat będzie można spotkać harcerzy. Od godziny 16.30 Hufiec ZHP Śrem zaprasza dzieci i młodzież na harce z harcerzami. Młodzi z chęcią opowiedzą o swoich przygodach, obowiązkach, ale i dumie z bycia harcerzem. Ponadto będzie kiermasz umundurowania.

Zaproszenie do udziału w harcerskiej przygodzie

Również w piątek w auli Jana Pawła II przy kościele NSJ w Śremie rozpoczną się trzydniowe warsztaty śpiewu gregoriańskiego. Zajęcia poprowadzi Susana Ferfoglia, organistka, gregorianistka, wykładowczyni w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej na UPJPII w Krakowie. Szczegóły w linku.Warsztaty śpiewu gregoriańskiego

Weekendowe wydarzenia w Śremie i okolicy: Miasteczko Dyniowe, muzyczne pożegnanie lata i koncert w kościele

W sobotnie przedpołudnie odbędzie się otwarcie ulubionej atrakcji śremian. Choć nie tylko! Przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu ponownie ruszy Miasteczko Dyniowe. Atrakcja jest bezpłatna. Szczegóły w linku.

Otwarcie Miasteczka Dyniowego

Śremski Sport zaprasza na muzyczne pożegnanie lata lub jak kto woli, powitanie jesieni. Koncert na „Placu pod brzozami” zaplanowano na sobotę, 23 września. Główną gwiazdą tego wieczoru będzie zespół The Shvagiers. Jako suport wystąpią The Karlins. Wstęp bezpłatny!

Śremski Sport koncertowo powita jesień

Fundacja Świat Możliwości serdecznie zaprasza na IV edycję festiwalu PN. „Na Gotyckim Szlaku w Polsce Zachodniej”. Jeden z koncertów festiwalu odbędzie się w sobotni wieczór w kościele pw. św. Michała Archanioła w Dolsku. Program tworzą najpiękniejsze, monumentalne dzieła Mikołaja Zieleńskiego ze zbioru offertoria et communiones na szeroki zespół wokalno-instrumentalny, pod dyrekcją Jakuba Burzyńskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Festiwal „Na Gotyckim Szlaku w Polsce Zachodniej”

Niedziela w grzybowym i morskim klimacie

Koło Gospodyń Wiejskich Włościejewice-Ługi serdecznie zaprasza na I gminne grzybobranie pod hasłem „Poznaj dary włościejewickich lasów”, które zaplanowano na niedzielę, 24 września. Program wydarzenia przewiduje lekcje ekologiczne i kulinarne dotyczące grzybów, warsztaty z budowania budek lęgowych i domków dla owadów oraz szereg konkursów dla najmłodszych uczestników. Szczegóły w linku.

Grzybobranie we Włościejewicach

Na śremskiej promenadzie w niedzielne popołudnie odbędzie się jedna z ulubionych imprez śremian – „Promenada jak za dawnych lat”. W tym roku w morskim klimacie. Mile widziane są stroje nawiązujące do morskich opowieści. Początek o godz. 14.00.

Śremska Promenada jak za dawnych lat

Zostaw komentarz